خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  آتش سوزی این بار در مدرسه ای در روستای گرمی

آتش سوزی این بار در مدرسه ای در روستای گرمی

خبرگزاری هرانا – دبیر مغانی در روستایی در گرمی مغان نفس‌هایش به شماره افتاد، اما ۱۵ دانش آموز خود را بدون آسیب از کلاس پر از دود ناشی از آتش بخاری خارج کرد.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ حادثه زمانی اتفاق افتاد که بخاری نفتی یکی از کلاس‌های درس در دبیرستان شهید غیاثی روستای درمانلوی آتش گرفت و بلافاصله دود همه جا را فرا گرفت.

صمد سلیمانزاده دبیر زبان این دبیرستان اولین کاری که کرد این بود که ۱۵ دانش آموز مضطرب کلاس را به سرعت از کلاس پر از دود خارج کرد و خود به کمک همکارانش به تلاش برای مهار شعله‌های در حال افزایش آتش بخاری کلاس درس پرداخت.

سلیمانزاده روز پنج شنبه به ایرنا گفت: با بالاگرفتن شعله‌های بخاری نفتی و پر شدن دود در کلاس ابتدا به سرعت ۱۵ دانش آموز را از کلاس خارج کرده وبرق مدرسه را قطع کردیم.

وی افزود: پس از خروج کامل دانش آموزان به منظور اطفای حریق به کلاس بازگشته و با کمک چند همکار دیگر با استفاده از هر وسیله ممکن برای خاموش کردن بخاری نفتی تلاش نمودیم.

وی بیان کرد که در حین خاموش کردن بخاری نفتی دچار مشکل تنفسی شده و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار گرفته است.

به گفته وی، با اینکه به آتش نشانی اطلاع داده شده بود ولی آن‌ها در محل حادثه حاضر نشدند و آتش بخاری نفتی با تلاش عوامل مدرسه و روستائیان مهار گردید.

بخشعلی کامرانی مدیر آموزش و پرورش گرمی مغان نیز گفت: در تماس تلفنی با معلم کلاس و پیگیری از طریق بیمارستان ولایت گرمی، حال این معلم رضایت بخش اعلام شده و او از بیمارستان مرخص شده است.

وی گفت: تمام بخاری‌های نفتی چکه‌ای خطر ساز از مدارس جمع آوری شده و به جای آن‌ها بخاری‌های کاربراتوری کارگذاشته شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دبیرستان روستایی شهید غیاثی فاقد گاز می‌باشد در این دبیرستان نیز بخاری‌های چکه‌ای با بخاری‌های کاربراتوری جدید استاندارد تعویض شده است.

وی با بیان اینکه در این حادثه به هیچ یک از دانش آموزان و مربیان آسیب وارد نشده است، گفت: ‌‌نهایت دقت در تامین بخاری‌های استاندارد در مدارس این شهرستان می‌شود و علت آتش گرفتن بخاری این کلاس نیز در حال بررسی است.

پیش از این یاور وحدتی پورمدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل نیز گفته بود که تمام بخاری‌های چکه‌ای در اردبیل برچیده شده و مسوولان بدنبال این هستند که تا پایان سال ۹۴ حتی با حذف بخاری‌های کاربراتوری استاندارد مورد استفاده نیز مدارس استان به سیستم گرمایشی مرکزی مجهز شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز چندی پیش گفته بود که در استان ۸ هزار و ۶۰۰ کلاس درس از بخاری‌های حرارت مرکزی، نفت، گاز و تابشی استاندارد استفاده می‌کنند.

به گفته، صابر سپهری با این وجود، سیستم گرمایشی مدارس باید به گونه‌ای باشد تا در نیمه دوم سال دانش آموزان، معلمان و کادر آموزشی بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.

روستای درمانلوی بخش موران گرمی حدود ۶۵ خانوار جمعیت دارد.

گرمی مغان با ۳۳۴ روستا در قالب سه بخش مرکزی، انگوت و موران در شمال اردبیل قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید