خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ ساعت ۱۷:۰۵:۲۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روزنامه آسمان رفع توقیف شد

روزنامه آسمان رفع توقیف شد

خبرگزاری هرانا – وکیل مدیرمسوول روزنامه «آسمان» گفت، شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران، دستور رفع توقیف این روزنامه را صادر کرده و بزودی «آسمان» انتشار مجدد خود را از سر می‌گیرد.

به گزارش هرانا، «جمال خندان کوچکی» روز یکشنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا، افزود: هرچند عباس بزرگمهر مدیرمسوول روزنامه «آسمان» در انتشار گزارش مورد شکایت مدعی العموم در این پرونده هیچ نقشی نداشته و بخش فنی روزنامه بدون توجه به نظریه وی و سهواً نسخه اصلاح نشده گزارش مورد نظر را برای انتشار به چاپخانه ارسال کرده، اما به هرحال، هیات منصفه مطبوعات او را مجرم تشخیص داد و مستحق تخفیف در مجازات نیز ندانست.

وی ادامه داد: دادگاه مطبوعات نیز مدیرمسوول روزنامه را به پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد، البته این حکم قطعی نبوده و در دیوانعالی کشور قابل اعتراض است.

خندان در پاسخ به این سووال که با توجه به عدم قطعیت حکم صادره، چگونه دادگاه

روز شنبه دستور رفع توقیف «آسمان» را داده، گفت: حکم صادره از سوی دادگاه مطبوعات مبتنی بر مجازات سلب حقوق اجتماعی برای شخصیت حقوقی روزنامه و یا مدیرمسوول آن نیست، بنابراین از نظر دادگاه موجبی برای توقیف روزنامه وجود نداشت و بادرخواست ما برای رفع توقیف از روزنامه موافقت شد.

هفته نامه تحلیلی – خبری «آسمان» درخواست خود را برای تغییر وضعیت به هیأت نظارت بر مطبوعات تسلیم کرده بود که در ۱۴ بهمن سال گذشته با این درخواست موافقت شد و این نشریه در قالب روزنامه از ۲۶ بهمن ماه انتشار شد اما هفت روز بعد به علت درج مطلبی درباره «قصاص» در شماره چهارم خود توقیف شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید