خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آریا جعفری عکاس ایسنا آزاد شد

آریا جعفری عکاس ایسنا آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آریا جعفری، عکاس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در اصفهان، پس از نزدیک به یک هفته بازداشت، به قید وثیقه آزاد شده است.

به گزارش هرانا به نقل از بی‌بی سی، خبر بازداشت آقای جعفری، بدون اعلام اتهام یا محل نگهداری او، روز دوم آبان ماه منتشر شد. او از طرف خبرگزاری دانشجویان ایران، از تجمع اعتراض به اسیدپاشی‌ها در اصفهان عکس گرفته بود.

گفته شد که انتقادهای مقامات رسمی از واکنش رسانه‌ها و شیوه پوشش خبری این حمله‌ها و تجمعات پس از آن، دلیل بازداشت این عکاس خبری بوده است.

با این حال، هنوز منبعی رسمی، اطلاعاتی درباره اتهامات احتمالی او ارائه نکرده است.

نزدیک به چهار روز بعد از بازداشت آقای جعفری، چهار نفر دیگر از کارکنان دفتر ایسنا در اصفهان بازداشت شدند. نیروهای امنیتی دو نفر از آن‌ها را ساعاتی بعد آزاد کردند، ولی زهرا محمدی، سردبیر و صنم فارسی، دبیر اجتماعی دفتر ایسنا در اصفهان برای دو روز در بازداشت ماندند و روز چهارشنبه، هفتم آبان آزاد شدند.

گزارش‌های مربوط به اسیدپاشی به زنان در اصفهان از اواسط مهرماه امسال منتشر شد و در ‌‌نهایت، مقامات پلیس اصفهان روز ۲۴ مهرماه با تایید وقوع چهار مورد اسیدپاشی در آن شهر از «اقدامات امنیتی» برای شناسایی عاملان این حمله‌ها خبر دادند.

در بیش از دو هفته‌ای که از تایید رسمی این حمله‌ها می‌گذرد، مقامات رسمی ایران چند بار از شناسایی متهم اصلی خبر دادند، ولی هنوز کسی دستگیر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید