خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  بیانیه کنشگران کارزار لگام درباره وضعیت محمد علی طاهری

بیانیه کنشگران کارزار لگام درباره وضعیت محمد علی طاهری

خبرگزاری هرانا – کنشگران کارزار لگام (لغو گام به گام اعدام) طی بیانیه‌ای خواستار آزادی «محمدعلی طاهری» زندانی عقیدتی و بنیان‌گذار عرفان حلقه از زندان جمهوری اسلامی ایران شدند.

به گزارش هرانا، در متن این نوشته آمده است:

در ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ نزدیک به چهل نفر از دوست‌داران دکترمحمدعلی طاهری، در مدخل کانون وکلا به جمع تحصن کنندگان درحمایت از خانم نسرین ستوده، وکیل دادگستری که به مدت سه سال از شغل وکالت معلق شده و به همین دلیل دست به تحصن تا لغو تعلیق خویش زده است، پیوستند و درساعت یازده و نیم یک گروه سی نفری دیگر نیز برجمع آنان افزوده شد. این گروه از طرفداران آقای طاهری صبح‌‌‌ همان روز اعتراضی چندصد نفری را درمقابل زندان اوین برگزار کردند که شرکت کنندگان درآن با اقدام ماموران پلیس مجبور به ترک محل شدند.

دراین اجتماع خانم نسرین ستوده با اشاره به وضعیت دکترمحمدعلی طاهری که زندانی شدن او نمایش‌گر نقض صریح آزادی‌های اساسی مندرج درقانون اساسی است، سخنانی را درباره ضرورت آزادی اندیشه و بیان ایراد کرد و آزادی و منع تعقیب آقای طاهری که از نبود سلامت جسمانی رنج می‌برد را خواستار شد.

محمدعلی طاهری شخصیت محوری عرفان حلقه و معرف شیوه‌های فرادرمانی درایران است که به خاطر نشر باورهای خود دراین زمینه در دادگاه‌های جمهوری اسلامی تحت پیگرد است و هم اکنون در حالت بلاتکلیفی در زندان اوین به سر می‌برد؛ اتهامات او به‌گونه‌ای است که تاکنون بر پایهٔ آن اتهامات، مته‌مان در دادگاه‌ها به اشد مجازات، یعنی اعدام، محکوم شده است.

شرکت کنندگان دراین اعتراضات علاوه براعتراض به وضع نامناسب سلامت او، کوشش دادگاه‌ها برای تشدید مجازات او و بلاتکلیفی او را محکوم و خواهان آزادی او شدند. دراجتماعی که در مدخل کانون وکلای دادگستری تشکیل شد، علاوه بر خانم نسرین ستوده، آقایان علی‌رضا جباری و اسماعیل مفتی‌زاده، از موسسان کارزار لگام نیز حضور داشتند. ماموران انتظامی و لباس شخصی سرانجام به پراکنده کردن حاضران پرداختند و تحصن نسرین ستوده و همراهان در ساعت ۱۲ پایان یافت.

ما کنش‌گران کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام) خواهان منع صدور حکم اعدام، درهمهٔ موارد، و برقراری مجازات‌های جایگزین اعدام برای همه اتهامات هستیم و به‌ویژه خواهان لغو فوری مجازات اعدام و آزادی متهمانی هستیم که همانند دکتر محمدعلی طاهری به‌دلیل اندیشه و اعتقادات خود در زندان هستند.

کنش‌گران کارزار لغو مجازات اعدام (لگام)
۲۵/۹/۱۳۹۳

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید