خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۹/۰۱ ساعت ۱۷:۰۳:۲۰

    خانه  > سایر گروهها  >  بی‌سابقه‌ترین موج پلمب کافه‌ها به دلیل عدم رعایت شئونات

بی‌سابقه‌ترین موج پلمب کافه‌ها به دلیل عدم رعایت شئونات

خبرگزاری هرانا – هفته‌ای که گذشت برای کافه‌نشینهای تهرانی، هفته خوبی نبود؛ تعداد زیادی از آن‌ها در هفته گذشته، بنا به عادتشان به کافه همیشگیشان رفتند اما در آن را بسته دیدند و پلمب.

به گزارش هرانا، آنطور که صاحبان چند کافه به «شهروند» می‌گویند در هفته گذشته ٢۶ کافه در تهران پلمب شده است. آن‌ها می‌گویند این بی‌سابقه‌ترین موج پلمب کافه‌ها در تهران است.

محمد، صاحب یک کافه در خیابان کریمخان به «شهروند» می‌گوید شنبه هفته گذشته ماموران پلیس اماکن به کافه تحت مدیریت او مراجعه کرده و گفته‌اند که به دلیل «رعایت نکردن بعضی شئونات» کافه آن‌ها پلمب می‌شود: «کافه ما یک‌سال و دو ماه است که افتتاح شده و تا به حال هیچ تذکری به ما داده نشده بود اما شنبه هفته گذشته از پلیس اماکن فاتب مرکزی به کافه ما آمدند و گفتند که کافه‌مان پلمب می‌شود.»

مناسب نبودن حجاب مشتریان کافه و کشیدن سیگار از دیگر موضوعاتی بوده که ماموران پلیس اماکن به صاحبان این کافه برای پلمب آن اعلام کرده‌اند. البته این بار موضوع دیگری هم در میان بوده؛ «وجود نداشتن دید انتظامی.» دلیلی که به گفته صاحبان چند کافه پلمب‌شده تا به حال ماموران پلیس اماکن در تذکر‌هایشان به آن اشاره‌ای نداشته‌اند و حالا به‌عنوان یکی از دلایل مجاز نبودن ادامه فعالیت کافه‌ها به آن اشاره شده است. این نخستین‌بار نیست که پلمب کافه‌ها و حتی قهوه‌خانه‌ها در تهران خبرساز می‌شود ولی این بار به نظر می‌رسد کافه‌هایی در تهران پلمب شده‌اند که جزو معروف‌ترین و پرمشتری‌ترین کافه‌ها در تهران بوده‌اند. کافه‌های «گندم، مون، لورکا، کیوسک، آوانسن، هیچ و…» جزو این کافه‌ها بوده‌اند.

صاحب یکی دیگر از کافه‌هایی که حدود ٧‌سال است افتتاح وهفته گذشته پلمب‌شده دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: «سه‌شنبه هفته گذشته ماموران پلیس اماکن حکم پلمب کافه‌مان را آوردند. هرچند قبلا هم ما تذکراتی را از پلیس اماکن گرفته بودیم اما این بار گفتند که باید کافه پلمب شود. من شخصا آمار ٢۶ کافه را از همکارانم شنیده‌ام که پلمب شده‌اند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید