خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  ۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان اخراج شدند

۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان اخراج شدند

خبرگزاری هرانا – بیش از ۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان واقع در منطقه ویژه اقتصادی ۲ بوشهر اخراج شدند.

یکی از کارگران در این باره به ایلنا گفت: بیش از ۵۰ کارگر پالایش و تجارت نفت لیان ماه گذشته (خرداد ۹۳) اخراج شدند و کمتر از ۱۰ کارگر در پالایشگاه باقی مانده‌اند تا کارهای روزانه این مجموعه را انجام دهند.

وی ادامه داد: قرارداد کار بیشتر کارگران پالایش و تجارت نفت لیان یک یا دو ماهه است و همه این قراردادها تا پایان تیر ماه سال جاری اعتبار دارد، اگر چه تعداد کمی از کارگران با این مجموعه قرارداد کار ۲ ساله بسته‌اند.

وی با بیان اینکه «شرکت پالایش و تجارت نفت لیان طی یکسال گذشته واقعاً نمی‌توانست کار کند»، دلیل این محدودیت را اختلاف این واحد تولیدی با شرکت «حافظان انرژی بی همتا» برای جابه‌جایی سند قطعه زمین پشت این پالایشگاه عنوان کرد.

این کارگر با بیان اینکه اخراج کارگران به قصد فشار به مسئولان برای حل کردن مشکلات یک واحد تولیدی به روشی تکراری تبدیل شده است، تصریح کرد: پروانه بهره برداری پالایش و تجارت نفت لیان به دلیل مشکل یاد شده صادر نمی‌شود.

در همین رابطه، «داوود خراسانی» مدیرعامل پالایش و تجارت نفت لیان به خبرنگار ایلنا گفت: پالایشگاه را به دلیل آنکه پروانه بهره برداری نداشت، تعطیل کردیم امام پول کارگران را تا زمانی که با مجموعه قرارداد داشته باشند پرداخت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اگر کارگران در پالایشگاه نباشند، هزینه ما کمتر است چرا که حداقل هزینه سرویس رفت و آمد و ناهار آنان را پرداخت نمی‌کنیم.

وی افزود: بودن یا نبودن کارگران در پالایشگاه در چنین شرایطی فرقی نمی‌کرد چرا که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر پروانه بهره برداری پالایشگاه را صادر نمی‌کند.

به گفته خراسانی، وضعیت مبهم مالکیت قطعه زمین پشت پالایشگاه دلیل صادر نشدن پروانه بهره برداری این مجموعه است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید