خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۱۶ ساعت ۹:۴۷:۰۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ۲۰۰ نفر در قزوین به جرم روزه‌خواری شلاق خوردند

۲۰۰ نفر در قزوین به جرم روزه‌خواری شلاق خوردند

خبرگزاری هرانا – حجت الاسلام صادقی نیارکی اعلام کرد: در ایام ماه رمضان ۴۰۰ نفر دستگیر شدند که به برخی تذکر داده شد و برای ۲۰۰ نفر نیز پرونده تشکیل شد که ظرف ۲۴ ساعت به پرونده آن‌ها رسیدگی و حکم شلاق آن‌ها نیز اجرا شد.

به گزارش هرانا به نقل از گزارش روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی بیان داشت: ایام پربرکت ماه مبارک رمضان پایان یافت که امیدوارم همه ما توانسته باشیم از این فرصت بهره برده باشیم همچنین فرصتی بیابیم که ماه رمضان دیگری را درک و از فیوضات این ماه بهره ببریم. وی ادامه داد: اقدام بی‌نظیری که ماه مبارک رمضان سال جاری از سوی دستگاه قضایی استان قزوین انجام شد و مومنان نیز از این کار استقبال کردند، برخورد با موارد روزه خواری علنی بود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: براساس موازین و احکام اسلامی روزه بر افرادی واجب است و سایر افراد نیز می‌توانند روزه نگیرند ولی حفظ حرمت ماه مبارک رمضان بر همه واجب است از این رو کسی نباید در ملاء عام اقدام به روزه خواری کند.

وی تصریح کرد: متأسفانه افرادی بدون توجه به این موضوع اقدام به روزه خواری می‌کردند که از ابتدای ایام ماه مبارک رمضان اقدامات لازم برای برخورد با مواردی از این دست انجام شد که افرادی که در ملاء عام روزه خواری می‌کردند، دستگیر و در صورت احراز عامدیت در این کار، پرونده آن‌ها رسیدگی می‌شود.

حجت الاسلام صادقی نیارکی اعلام کرد: در این ایام ۴۰۰ نفر دستگیر شدند که به برخی تذکر داده شد و برای ۲۰۰ نفر نیز پرونده تشکیل شد که ظرف ۲۴ ساعت به پرونده آن‌ها رسیدگی و حکم شلاق آن‌ها نیز اجرا شد.

وی یادآورشد: خوشبختانه اقدام دستگاه قضایی و انعکاس اقدامات انجام شده در جامعه، بستر پیشگیری را فر اهم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید