خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۳۰ ساعت ۱:۱۴:۲۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یازده فعال سایبری به احکامی از یک تا ۱۱ سال حبس محکوم شدند

یازده فعال سایبری به احکامی از یک تا ۱۱ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دادستان کرمان جزییات بیشتری از روند رسیدگی به چند پرونده مهم در محاکم این استان ارائه کرد و گروهی از بازداشت شدگان و محکومین را از فعالان سایبری و فیسبوکی ذکر نمود.

به گزارش ایرنا، ˈیدالله موحدˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: پارسال پرونده هایی در حوزه جرایم علیه امنیت کشور در این استان مطرح شد که نخستین پرونده مربوط به پات شرق گواشیر بود که در قالب آن، گروه ۱۱ نفره ای در راستای طراحی سایت ها، وب سایت ها و تولید محتوا برای رسانه های معاند نظام، اقدام می کردند.

وی اظهار کرد: این افراد به صورت مرموز و با پوشش های اطلاعاتی و ارتباطاتی با شبکه های ماهواره ای از جمله بی بی سی فارسی در ارتباط بودند و اطلاعاتی را در اختیار رسانه های معاند قرار می دادند که توسط اطلاعات سپاه پاسداران در کرمان شناسایی شد.

دادستان کرمان تصریح کرد: پس از کشف این گروه، مراکز آن ها شناسایی و با هماهنگی قضایی، بررسی دفاتر و اسناد آنها انجام شد که مدارک لازم نیز به دست آمد و آن ها تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

وی گفت: چهار نفر از متهمان این پرونده در حوزه مدیریتی کار می کردند و محوریت کار با آن ها بوده است و هفت نفر دیگر نیز تحت تاثیر القائات این افراد کار می کرده اند.

موحد با اشاره به این که با همکاری قاضی ویژه این پرونده تمامی زوایای آن کشف شد، ادامه داد: بسیاری از متهمان این پرونده به این فعالیت ها اقرار کردند و در دادگاه انقلاب محاکمه شدند و در نهایت مجازات های قانونی به تناسب میزان تاثیر و مداخله آن ها تعیین شد که این مجازات ها از یک سال تا ۱۱ سال حبس بوده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید