خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پرونده علی اصغر هنرمند در مرحله تجدیدنظر

پرونده علی اصغر هنرمند در مرحله تجدیدنظر

خبرگزاری هرانا – پرونده علی اصغر هنرمند، از اعضای اصلی سایت مشهور “نارنجی” در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

به گزاری خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده علی اصغر هنرمند از پایه گذاران و آخرین سردبیر سایت نارنجی در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

علی اصغر هنرمند در مرحله بدوی و در دادگاهی در کرمان به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

عامری وکیل علی اصغر هنرمند در تماس خبرنگار هرانا، با ذکر این نکته که موکل او در مرحله بدوی محکومیتی حاصل کرده، از ارسال پرونده به دادگاه تجدیدنظر خبر داد. اما در مورد موارد دیگر مریوط به پرونده از اظهارنظر خودداری کرد.

آذر ماه سال ۱۳۹۲ یازده نفر از اعضا و فعالین گروه فنی “پات شرق گواشیر” مالک وب سایت “نارنجی” توسط سازمان اطلاعات سپاه کرمان بازداشت شدند. هفت نفر از این بازداشت شدگان از نویسندگان و اعضای فنی تیم سایت “نارنجی” بودند. خرداد ۹۳ و بنا به اعلام یدالله موحد، دادستان عمومی و انقلاب کرمان، این فعالین فضای سایبری و اینترنت به ۱ تا ۱۱ سال زندان محکوم شدند. موحد در همان روزها درارتباط با اتهام این افراد گفته بود که ایشان “در راستای طراحی سایت‌ها، وب‌سایت‌ها و تولید محتوا برای رسانه‌های معاند نظام” فعالیت می کردند. همچنین و بنا به ادعای دادستان انقلاب کرمان، یدالله موحد “این افراد به‌صورت مرموز و با پوشش‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی با شبکه‌های ماهواره‌ای جمله بی‌بی‌سی فارسی در ارتباط بودند و اطلاعاتی را در اختیار رسانه‌های معاند قرار می‌دادند که توسط اطلاعات سپاه پاسداران در کرمان شناسایی شدند.

محکومیت این افراد به ترتیب علی‌اصغرهنرمند به ۱۱ سال زندان، عباس واحدی به ۲٫۵ سال زندان، حسین نوذری به ۷سال زندان، احسان پاک‌نژاد به ۵سال زندان می باشد. همچنین ۷ نفر باقی تیم نارنجی و شرکت پات‌شرق گواشیر نیز به تحمل ۱٫۵سال زندان با تعلیقی سه‌ساله محکوم شدند.

وب سایت نارنجی از سال ۱۳۸۶ و  با هدف ارائه خبرهای حوزهٔ فناوری اطلاعات و تکنولوژی ایجاد شد. علی اصغر هنرمند دلیل نام گذار این سایت را علاقه خود به رنگ “نارنجی” اعلام کرده بود. هنرمند پیشتر و در مصاحبه‌ای با مجله پریانا هدف خود را از تاسیس وبسایت نارنجی پر کردن جای خالی سایت‌هایی مانند انگجت و گیزمودو را در ایران دانسته بود.

وبسایت نارنجی در سال ۱۳۸۹ برنده عنوان بهترین سایت اطلاع‌رسانی در سومین جشنواره آنلاین وب‌سایت‌های ایران و در سال ۹۱ برنده جایزه بهترین وبلاگ فارسی از نگاه دویچه‌وله شده بود.

وبسایت نارنجی در تاریخ ۷ فوریه۲۰۱۲ (۳ ماه پس از مرگ استیو جابز بنیانگذار شرکت اپل) اولین برگردان فارسی از زندگی‌نامه استیو جابز (مولف والتر ایزاکسن) را در ۵۲۳ صفحه و با ترجمه ناصر دادگستر با نام استیو جابز به صورت رایگان برای دانلود بر روی سایت قرار داد.

 

 

 

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. تجدید نظر شد بالاخره؟ :/

نظر بگذارید