خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران آجر جیل ۱۱ ماه حقوق طلبکارند

کارگران آجر جیل ۱۱ ماه حقوق طلبکارند

خبرگزاری هرانا – رئیس شورای اسلامی کارخانه «آجر جیل» در اهواز از تعطیلی و تعویق ۱۱ ماه حقوق بیش از ۲۲۰ کارگر این کارخانه خبر داد و گفت: کارفرما از فروردین سال گذشته حقوق کارگران راپرداخت نکرده است.

«رحیم باوی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: کارخانه آجر جیل که از خرداد ماه سال گذشته به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده بود در اواخر همان سال (اسفند م ۹۱) مجددا آغاز بکار کرد.

وی گفت: درجریان بازگشایی مجدد کارخانه، کارفرما در حضور مسئولان اداره کار شرق اهواز با کارگران توافق کرد که معوقات حقوقی کارگران را به همراه عیدی سالهای ۹۱ و ۹۲ را به حساب کارگران واریز کند که تا این لحظه این توافق عملی نشده است.

او با بیان اینکه در طول این مدت کارفرما فقط توانسته حقوق فروردین ماه کارگران را واریز کند، در خصوص سوابق بیمه ای کارگران گفت: سوابق بیمه ای کارگران نیزاز خرداد ماه ۹۲ دچار مشکل شده بطوریکه تامین اجتماعی از تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی کارگران خود داری می کند.

باوی با اشاره به اینکه کارگران این کارخانه ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند، اظهار داشت: کارفرما بعد از پرداخت یک ماه حقوق کارگران در فرودین ماه حضور خود در کارخانه را بسیار محدود کرده و در این مدت این واحد به سبب کوچکترین مشکلات فنی مرتبا تعطیل می شد.

نماینده کارگران کارخانه آجر جیل یکی از دلایل افزایش مشکلات کارخانه را ناشی از بدهی‌های سنگین مالی این واحد به تامین اجتماعی، دارایی و ادارات گاز و برق دانست و گفت:هم اکنون این واحد به سبب بدهی ۲۰۰ میلیونی به اداره گاز از یک ماه گذشته تعطیل اعلام شده است و کارگرا صرفا برای حضور و غیاب در کارخانه حاضر می شوند.

به گفته رئیس شورای اسلامی کارخانه آجر جیل با وجود آنکه کارگران برای حل مشکل خود به سازمان‌های مختلفی مراجعه کرده‌اند اما پیگیری‌های آن‌ها نتیجه‌ای نداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید