خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضع وخیم جسمی یک زندانی بلوچ در زندان زاهدان

وضع وخیم جسمی یک زندانی بلوچ در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – عمادالدین ملازیی که از چهارسال پیش در زندان بسر می‌برد با وجود ناراحتی قلبی، معده و عصبی از درمان مناسب محروم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عمادالدین ملازیی زندانی سیاسی بلوچ در زندان مرکزی زاهدان که از ناراحتی‌های قلبی، خونریزی معده و مشکلات عصبی رنج می‌برد با بی‌توجهی مسئولین زندان نسبت به درمان خود روبروست.

یکی از بستگان وی که نخواست نامش فاش شود این بیماری‌ها را ناشی از ۱۲ ماه فشار روحی و جسمی در اداره اطلاعات زاهدان می‌داند و ضمن بی‌گناه دانستن این زندانی سیاسی می‌گوید: «درهمین ۱۲ ماهی که وزارت اطلاعات بود در زیر شکنجه‌ها دو تا از دندان‌هایش شکسته شدند وهمچنین انگشت دست راستش هم شکست.»

وی هم‌چنین می‌گوید: بعد از گذشت نزدیک ۵ سال آثار شکنجه‌ها بر روی بدنش نمایان بوده است و بر اثر همین شکنجه‌ها الان ناراحتی قلبی و ناراحتی معده و خونریزی معده دارد و براثر شوکهای برقی که بر سرش وارد شده مریضی اعصاب پیداکرده است و الان در زندان بدلیل نداشتن امکانات ودارو وپزشک متخصص روز به روز به ناراحتی ومریضی‌های جسمی‌اش افزوده می‌شود.

این زندانی بعد از ۱۲ ماه که در اداره اطلاعات زاهدان تحت شکنجه‌های فیزیکی و روحی روانی قرار داشت، تحت این فشار‌ها اتهاماتی را پذیرفته و به زندان مرکزی زاهدان منتقل شد.

اتهامات این زندانی عبارتند از: ۱- همکاری در گروهک ملا کمال واقدام علیه امنیت کشور (این درحالی است که ملاکمال چندین و چند سال قبل از دستگیری عمادالدین از طرف نظام جمهوری اسلامی تامین گرفته و چندین و چند سال است که درمحل سکونتش قرار دارد.)

۲- خروج غیر قانونی از مرز (مدرکی دال بر آن وجود ندارد)

۳- حمل ونگهداری سلاح (سلاحی کشف نشده است)

۴- گروگان گیری (شاکی خصوصی ندارد)

عماد الدین ملازهی فرزند عبدالمجید که اسفند ماه سال ۸۸ از روستای محل سکونت خود «انزاء» واقع در شهرستان سرباز توسط ماموران امنیتی بازداشت شد در طی مدت بازداشت خود با اتهام‌های متفاوتی رو به رو شده است که برخی از این اتهامات پس از گذشت ۴ سال همچنان بلاتکلیف مانده است.

گفتنی است، تنها محکومیت وی که پنج سال تعیین شده بزودی به پایان می‌رسد، اما بستگان این زندانی بلوچ معتقدند مسئولین نهادهای امنیتی در صدد پرونده سازی‌های جدید برایش هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید