خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت وخیم جسمی دو زندانی سیاسی در زندان مهاباد

وضعیت وخیم جسمی دو زندانی سیاسی در زندان مهاباد

خبرگزاری هرانا – مصطفی فقیه و جمال قادر‌نژاد دو زندانی سیاسی زندان مهاباد با وجود وخامت وضع جسمی از درمان مناسب محروم هستند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مصطفی فقیه ۵۳ ساله زندانی سیاسی در زندان مهاباد با بیماری قند خون شدید روبروست و باوجود موافقت پزشک زندان با مرخصی استعلاجی ایشان مسئولان زندان و قوه قضاییه با این مهم موافقت نمی‌کنند.

همچنین جمال قادر‌نژاد زندانی سیاسی ۳۸ ساله زندان مهاباد که به کمردرد شدید و دیسک کمر مبتلا شده با مخالفت مسولین زندان جهت مداوای پزشکی روبروست.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «جمال قادرنژاد در زیر شکنجه و در اداره اطلاعات به دیسک کمر و کمردرد مبتلا شده و حتی بعضی مواقع قادر به انجام امورات شخصی خود نیز نمی‌باشد.»

این منبع همچنین به گزارشگر هرانا گفت: «عمر پیرنیا نیز که به اتهام جاسوسی در زندان مهاباد بسر می‌برد متاهل ودارای فرزند ی ۵ ساله (پسر) که مریض می‌باشد و از نظر مالی کاملا ناتوان می‌باشد و همسر ایشان تنهایی قادر به رسیدگی فرزندشان نمی‌باشد که در این باره با توجه به وضعیت وی مسولین زندان با در خواست مرخصی‌اش مخالفت و نامبرده نیز که اهل پیرانشهر می‌باشد مسولین را تهدید به اعتصاب غذا کرده است.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید