خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳, 23rd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۰۸ ساعت ۲۱:۰۱:۱۵

    خانه  > زندانیان  >  وضعیت بحرانی لطیف حسنی در زندان اوین

وضعیت بحرانی لطیف حسنی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – وضعیت جسمی لطیف حسنی زندانی سیاسی زندان اوین در ۴۳ومین روز اعتصاب غذا بحرانی گزارش شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، لطیف حسنی روز یک شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در اعتراض به نقض حقوق زندانیان سیاسی عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان‌ها و احقاق حقوق قانونی زندانیان سیاسی از جمله حق انتقال به شهر محل سکونت و استفاده از مرخصی و هم‌چنین اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌های زندانیان سیاسی در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زد.

وی پس از ۳۷ روز اعتصاب غذا به قرنطینه زندان اوین منتقل شد ولی حاضر نشد تا زمانی که به بند زندانیان سیاسی منتقل و اصل تفکیک جرایم در موردش اجرا شود دست از اعتصاب غذای خود بکشد.

اعظم پیری همسر این زندانی سیاسی طی نامه‌ای که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته می‌نویسد:

وضعیت جسمی همسرم لطیف حسنی به قدری وخیم و بحرانی است که دادستان دستور داده با تدابیر امنیتی ایشان را منتقل کنند و تاکید شدید کرده که هیچ کس حق نزدیک شدن به ایشان و مشاهده اورا ندارد و مبادا کسی از او عکسی بگیرد.

در مدت ۴۳ روز گذشته ایشان فقط آب، چای، نمک و قند استفاده می‌کرده که از وقتی وارد قرنطینه زندان «اوین» شده (طی ۵ روز گذشته) روزی فقط ۳ لیوان چای و ۳ حبه قند به ایشان می‌دهند و از امروز و با شروع ماه رمضان آنرا هم قطع کرده‌اند.

در مراجعه به زندان اوین متوجه شدم اسم ایشان در هیچ سیستمی ثبت نشده است، در صورتیکه همسرم از داخل زندان اوین به من زنگ زده بودند.

با توجه به پیگیری‌های من از اداره کل زندانهای تهران اسم ایشان به عنوان شخصی که به زندان رجایی شهر انتقال داده شده است وجود دارد. اما مسئولین زندان رجایی شهر اعلان می‌کنند همچین شخصی به اینجا انتقال داده نشده است! مانده‌ام چه کنم! درطی تماس تلفنی که همسرم با من داشت گفت که دیگر توان سر پا ایستادن ندارد و من نگران این هستم که هر لحظه قند خون ایشان پائین آمده و به حالت کما برود و این در حالی است که همسرم توسط اطلاعات زندان «اوین» نگهداری می‌شود ولی هیچگونه حق ملاقاتی به من نمی‌دهند. وهرگونه مسئله غیر منتظره‌ای که در ارتباط با سلامتی همسرم پیش بیاید مسئولین زندان اوین مسبب آن خواهند بود.

اعظم پیری. ۹۳/۴/۸

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید