خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳, 22nd of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۳۱ ساعت ۱۲:۵۴:۲۸

    خانه  > زندانیان  >  وخامت حال محمدرضا پورشجری در پی اعتصاب درمان

وخامت حال محمدرضا پورشجری در پی اعتصاب درمان

خبرگزاری هرانا- محمدرضا پورشجری، وبلاگ نویس زندانی در ندامتگاه مرکزی کرج که در هفتمین ماه اعتصاب درمان خود بسر میبرد، در وضعیت جسمی بسیار بدی قرار گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) که از ٧ ماه پیش تا کنون در اعتراض به عدم توجه و رسیدگی مسئولان زندان به روند درمانی اش، دست به اعتصاب درمان زده، در وضعیت وخیم جسمی به سر میبرد.

میترا پورشجری دختر این زندانی سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: در ۷ ماه گذشته پدرم در اعتراض به کارشکنی های مسئولین زندان در روند درمانشان، از رفتن به بیمارستان و بهداری خودداری کرده است. در نتیجه در حال حاضر عوارض بیماریهای ایشان به شدت عود کرده اند. از چند روز پیش بیماری قند خونشان شدت گرفته بطوریکه به یکباره میزان قند خونشان بسیار بالا میرود و حالت بی حسی در پاها و حالت تهوع شدید دارند. همچنین بیماری قلبی و تنفسی ایشان شدت بسیار زیادی گرفته و عملا تنفس را برایشان سخت کرده است. بعلاوه پدرم بیماریهای دیگری نیز دارند که همه آنها بعد از ۷ ماه عدم رسیدگی، به حالت خطرناکی رسیده اند.

گفتنی است علاوه بر اعتصاب ۷ ماهه درمان، تغذیه نامناسب بویژه در ماه رمضان در تشدید بیماریهای محمدرضا پورشجری تاثیرگذار بوده است.

محمدرضا پورشجری وبلاگ نویس زندانی ۵۲ ساله، ۲۱ شهریور ماه ۱۳۸۹ در منزل مسکونی خود در شهر کرج بازداشت شد. او پس از بازداشت به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر منتقل و مدت هفت ماه مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفت که این فشار‌ها موجب آسیب‌های جسمی بر روی وی گردید.

وی هم اکنون در سالن ۷ زندان ندامتگاه مرکزی کرج نگهداری می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید