خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  نماینده کارگران «ایران شرق» اخراج شد

نماینده کارگران «ایران شرق» اخراج شد

خبرگزاری هرانا – نماینده صنفی کارگران کارخانه «ایران شرق» به دلیل پیگیری مطالبات صنفی همکارانش پس از ۱۰ سال فعالیت شورایی اخراج شد.

«حسن توزنجبانی» درباره دلایل اخراج خود به ایلنا گفت: عدم تمدید قرارداد من به عنوان رئیس شورای اسلامی کارگران کارخانه ایران شرق پس از آن صورت گرفت که کارفرما کارخانه با پی گیری‌های این نهاد صنفی مخالفت می‌کرد.

این کارگر قرار دادی بابیان اینکه از مجموع ۱۵ سال حضورش در کارخانه ایران شرق به مدت ۱۰ سال فعالیت شورایی داشته است، ادامه داد: مدیریت جدید که از حدود ۶ ماه پیش در کارخانه مستقر شده است در روز ۱۵ اردیبهشت ماه به بهانه اتمام اعتبار قراداد کار من از تمدید آن خودداری کرد.

این فعال کارگری که سابقه حضور در هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف ادارات کار نیشابور را نیز دارد در خصوص وضعیت کارگران کارخانه ایران شرق مدعی شد: مدیریت قبلی حدود یک دهه کارخانه را اداره کرد و در تمام این مدت نه کارگران و نه نهاد صنفی آن‌ها هیچ مشکلی نداشتتند، اما از حدودا شش ماه قبل مشکلاتی در راه پیگیری مطالبات صنفی کارگران این کارخانه آغاز شده است.

به گفته تور زنجبانی در حال حاضر حدود ۶۰۰ کارگر کارخانه ایران شرق با نوشتن طوماری مخالفت خود را در زمینه اخراج وی اعلام کرده و خواستار بازگشت بکار اوشده‌اند.

وی بابیان اینکه تمامی فعالیت‌های وی در شورای اسلامی کار کارخانه ایران شرق جنبه صنفی و قانونی داشته است، افزود: از آنجا که معتقدم تمامی کارهای من در جهت بهبود وضعیت کارخانه بوده است خواهان بازگشت به کار خود هستم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید