خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۱۸ ساعت ۲۰:۲۶:۳۱

    خانه  > اعدام  >  نجاتِ جوان محکوم به اعدام در یک سانس

نجاتِ جوان محکوم به اعدام در یک سانس

خبرگزاری هرانا – فیلم سینمایی خط ویژه به کارگردانی مصطفی کیایی؛ شب گذشته با هدف کمک به جوانی که در آستانه‌ی اعدام است؛ اکران شد و بلیط آن به‌صورت همت عالی فروخته و در پایان مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان به این جوان اعدامی کمک شد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از ایلنا، مراسم همت عالی با هدف کمک به جوان ۲۶ ساله‌ای که ناخواسته دچار قتل شده بود؛ شب ۱۶ فروردین در تالار ایوان شمس برگزار شد.

در این شب؛ فیلم سینمایی خط ویژه به کارگردانی مصطفی کیایی در تالار ایوان شمس با هدف کمک به جوانی که در استانه اعدام است اکران شد و بلیط آن به صورت همت عالی فروخته شد.

تهمینه میلانی در این مراسم؛ ابتدا روی سن آمد و از مردم تقاضا کرد، برای کمک به این جوان همه تلاش خود را بکنند و گفت: در شرایطی که بعضی نهادهایی که باید از اینگونه اتفاقات جلوگیری کنند و به یاری زندانیان بیایند؛ فعالیتی ندارند؛ ما وظیفه داریم که از آن‌ها حمایت کنیم.

سپس میلاد کی مرام(بازیگر فیلم خط ویژه) که اجرای مراسم را برعهده داشت؛ از عطاران دعوت کرد که آغازگر برنامه کمک باشد. در این برنامه؛ هنرمندان و افراد مختلف؛ مبالغی را برای کمک به این جوان اهدا کردند اما در این میان نحوه‌ی کمک کردن حسین هدایتی قابل توجه بود. هدایتی در یک مرحله ۴۹ میلیون؛ در مرحله بعد ۲۵ میلیون و در مرحله آخر ۲ میلیون تومان کمک کرد. پیمان قاسم خانی نیز در مرحله اول ۱ میلیون و در مرحله بعد ۲ میلیون تومان کمک کرد. بهاره رهنما نیز در مر حله اول ۱ میلیون و در مرحله دوم دو میلیون تومان کمک کرد. مجید صالحی نیز ۲ میلیون تومان کمک کرد.

علاوه بر هنرمندان و ورزشکاران؛ تعدادی از عکاسان و اهالی رسانه نیز مبالغی را برای کمک به این جوان اهدا کردند. یکی از عکاسان که خود را طرفدار باشگاه استقلال می‌دانست؛ مبلغ ۱۰۴هزار تومان کمک و اعلام کرد که این چهار هزار تومان را به خاطر ۴برد متوالی استقلال در برابر پرسپولیس می‌دهد. در مقابل عکاس دیگری که خود را پرسپولیسی می‌دانست مبلغ ۱۰۶ هزار تومان کمک کرد و گفت این شش هزار تومان به یاد برد ۶ هیچ پرسپولیس در مقابل استقلال است.

رسول خادم نیز چهار میلیون تومان کمک کرد. یک هنرمند ایرانی خارج از کشور که نخواست نامش فاش شود؛ هزار دلار کمک کرد.

هنرمندان و ورزشکارانی دیگری نیز بودند که هریک مبالغی کمک کردند و مجموع کمک‌ها بیش از ۱۸۰ میلیون تومان رسید.

پدر مقتول و ولی نیز که در این مراسم حاضر بود؛ اعلام کرد: ما در یک روستای محروم زندگی می‌کنیم و من قصد دارم با این پول یک مدرسه برای اهالی روستا بسازم تا بچه‌های روستا بهتر درس بخوانند والا من از ابتدا پول دیه را برای خودم نمی‌خواستم.

تهیه کننده فیلم خط ویژه نیز اعلام کرد: باتوجه به میزان پولی که جمع شده و کمک‌هایی که از جاهای دیگر رسیده و همچنین مبالغی که مدیرعامل شرکت کاله به این جوان کمک کرده؛ مبلغ مورد نیاز برای نجات این جوان فراهم شده است.

از نکات جالب برنامه دیشب یک دقیقه سکوت و قرائت فاتحه برای جمشید دانایی فرد(سرباز اسیری) بود که توسط جیش‌العدل شهید شده بود. در این مراسم؛ رضا عطاران، مجید صالحی، علیرضا میرآقا؛ بهاره رهنما؛ پیمان قاسم‌خانی، تهمینه میلانی؛ محمد نیک‌بین، رخشان بنی‌اعتماد، پری ایزد یار، فرزند شهید همت، بازیگران و عوامل فیلم خط ویژه، رسول خادم، امید حاجی‌لی، محسن افشانی و امیر تبری حضور داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید