خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ممانعت از اعزام پیمان کاسن‎‌نژاد به بیمارستان

ممانعت از اعزام پیمان کاسن‎‌نژاد به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – مسئولین از اعزام پیمان کاسن‌نژاد زندانی بند ۳۵۰ زندان اوین به بیمارستان ممانعت کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین که از تشنج و حمله‌های عصبی رنج می‌برد از اعزام به مرخصی درمانی محروم بوده و بدلیل نپوشیدن لباس فرم زندان و نزدن دستبند از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری شده است.

وی که ۳۰ ماه از ۳ سال محکومیت خود راسپری کرده است، بار‌ها تقاضای مرخصی درمانی خود را به مسئولین مطرح کرده، ولی هربار با مخالفت دادستانی تهران و وزارت اطلاعات روبرو شده است.

مسئولان زندان اعلام کرده‌اند بر اساس دستور دادستان تهران اجازه اعزام وی را به بیمارستان بدون پوشیدن لباس فرم زندانیان و زدن دستبند ندارند. این در حالی است که وی بشدت از حمله‌های عصبی رنج می‌برد.

پیمان کاسن‌نژاد شهریور ماه سال۹۰ توسط ماموران وزارت اطلاعات در بندر انزلی بازداشت شد. وی پس از بازداشت به بند ۲۰۹ اوین متعلق به وزارت اطلاعات منتقل و ۸ ماه در آنجا در بازداشت به سر برد.

پیش از این یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفته بود: «وی در ابتدا و در دوران بازپرسی به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و نصب و راه اندازی تجهیزات ماهواره‌ای مورد بازجویی قرار گرفت، اما به هنگام محاکمه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به یک باره بدلیل امتناع از همکاری با وزارت اطلاعات با اتهام جاسوسی برای اسراییل و نصب و راه اندازی تجهیزات ماهواره‌ای روبرو شد و در ‌‌نهایت به ۳ سال حبس تعزیری و ۳۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم گشت.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید