خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مصطفی تاج زاده به یکسال حبس محکوم شد

مصطفی تاج زاده به یکسال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – در حالی که سیدمصطفی تاج زاده حکم ۶ سال حبس تعزیری خود را در قرنطینه زندان اوین می گذراند، قاضی مقیسه در دادگاهی غیابی یک سال حبس تعزیری دیگر برای وی صادر کرده است.

به گزارش کلمه، سیدمصطفی تاج زاده، معاون وزیر کشور دولت سیدمحمد خاتمی به اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل نامه نگاری از درون زندان به رهبری به یک سال دیگر حبس تعزیری محکوم شد.

وی در این باره به همسر خود گفته است: خوبی این حکم این است که دیگر از انقلاب مخملی و اقدام علیه امنیت ملی و انتخابات و تقلب و … سخنی نیست و خود پذیرفته اند که حکم صرفا به دلیل انتقاد است و ضمنا روشن می شود که این ها چقدر از برگزاری دادگاه علنی واهمه دارند و به همین دلیل از تشکیل دادگاه برای آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد خودداری می کنند و آنان را به صورت غیرقانونی حصر کرده اند.

سیدمصطفی تاجزاده، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت ایران اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که فقط در دادگاه علنی حاضر و از خود دفاع خواهد کرد.

چند ماه قبل وقتی که رئیس ستاد انتخابات دوره اصلاحات را به جای بیمارستان فارابی برای معالجه چشم به دادگاه انقلاب بردند، وی گفته بود که باید وکیلش را ملاقات کرده و با او در ارتباط با نحوه دفاع مشورت کند اما وقتی که وکلای او در شعبه ۲۸ برای دیدار و گفتگو با او حضور یافتند او از حضور در دادگاه استنکاف کرده و خواست که از حق ملاقات با وکیلش در زندان استفاده کند.

سیدمصطفی تاج‌زاده در سال ۸۸ به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال حبس محکوم شد که به گفته وکیل وی با توجه به قانون مجازات مصوب سال ۱۳۹۲ یکسال از میزان محکومیت تاج‌زاده بایستی کاسته شود و به زودی دوران محکومیت وی به پایان برسد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید