خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۲۱ ساعت ۲۱:۴۶:۴۴

    خانه  > اقلیت های دینی  >  مشکلات جسمی دوتن از زندانیان اهل‌سنت، پس از پایان اعتصاب غذا

مشکلات جسمی دوتن از زندانیان اهل‌سنت، پس از پایان اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – حامد احمدی و جمشید دهقانی که پس از ۷۵ روز به اعتصاب غذای خود پایان دادند با مشکلات شدید جسمی روبرو شده‌اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حامد احمدی و جمشید دهقانی که از روز ۱۳ آبان ماه تا روز شنبه ۲۸ دی ماه به مدت ۷۵ روز در اعتراض به حکم اعدام خود و همچنین عدم رعایت اصل تفکیک جرایم دست به اعتصاب غذا زده بودند اکنون با وجود گذشت نزدیک یک ماه از پایان اعتصاب غذا در شرایط جسمی وخیمی بسر می‌برند.

این دو زندانی اهل‌سنت با مشکلاتی از قبیل درد استخوان و زانو، درد معده و مشکلات شدید در خوردن غذا و هضم آن روبرو هستند.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «این دوزندانی نمی‌توانند غذا بخورند و هرگاه کمی غذا می‌خورند با مشکلات جدی در هضم آن روبرو می‌شوند.»

گفتنی است، این زندانیان با قول مساعد رئیس زندان و مسئولین قضائی مبنی بر انتقال ایشان به بند زندانیان اهل سنت زندان رجایی شهر و همچنین تجدید دادرسی در دادگاهی عادل به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، کمال ملایی و حامد احمدی در تاریخ چهارشنبه ۲ بهمن ماه از زندان قزلحصار کرج به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند، اما دوتن دیگر از زندانیان اهل سنت بنام‌های صدیق محمدی و سید هادی حسینی کماکان در واحد ۳ زندان قزلحصار نگهداری می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید