خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۱۶ ساعت ۱:۴۰:۱۴

    خانه  > اقلیت های دینی  >  مخالفت دادگاه با ورود وکیل تعینی به پرونده ۵ زندانی اهل‌سنت

مخالفت دادگاه با ورود وکیل تعینی به پرونده ۵ زندانی اهل‌سنت

خبرگزاری هرانا – شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب از ورود یک وکیل تعینی به پرونده ۵ زندانی محکوم به اعدام اهل‌سنت ممانعت به عمل آورد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از وکلای پایه یک دادگستری بنام «احسان مزین» که به درخواست خانواده ۵ زندانی محکوم به اعدام اهل‌سنت به پرونده ایشان ورود کند با ممانعت ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب (محمد مقیسه‌ای) روبرو شد.

این ۵ زندانی محکوم به اعدام اهل‌سنت که از حق داشتن وکیل تعینی محروم بوده‌اند تیمور نادری‌زاده، برزان نصرالله‌زاده، وریا قادری‌فرد، فرشید ناصری و کیوان مومنی نام دارند.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «مسئولین قضایی دلیل عدم موافقت با ورود وکیل تعینی به پرونده‌ها را محرمانه و سری بودن آن‌ها عنوان کرده‌اند.»

گفتنی است، در دی ماه سال گذشته نیز یکی از وکلای پایه یک دادگستری که قصد داشت بصورت افتخاری وکالت شش زندانی اهل سنت محکوم به اعدام به‌ نام‌های حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، سیدهادی حسینی و صدیق محمدی را برعهده بگیرد پس از مراجعه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب با ممانعت رئیس شعبه روبرو شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید