خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  مخابره عکس شکنجه گر سپاه توسط اپلیکیشن موبایل زندانی

مخابره عکس شکنجه گر سپاه توسط اپلیکیشن موبایل زندانی

خبرگزاری هرانا – بعد از دستگیری و شکنجه یک زندانی سیاسی در اهواز، اپلیکیشن ضد سرقت موبایلِ مصادره شده این زندانی، عکس هایی را از چهره شکنجه گر سپاه پاسداران در اهواز، ثبت کرد.

به گزارش نشریه آمریکایی هافینگتون پست، اپلیکیشن ضد سرقت تلفن هوشمند این زندانی، عکس هایی را از مردی ثبت کرده که یکی از فعالین می‌گوید شکنجه گر وی و زندانیان دیگرِ دستگیر شده در سرکوب مخالفان بوده است.

این اپلیکیشن زمانی فعال می شود که فرد دیگری غیر از صاحب تلفن سعی در وارد شدن به اطلاعاتش دارد. اپلیکیشن بعد از گرفتن عکس هایی، آنها را به همراه مشخصات جی پی اس محل تلفن، به آدرس ایمیل صاحب تلفن، ارسال می کند.

دنیل برت، در این گزارش می نویسد: “نیروهای سپاه پاسداران ایران- که برای حفظ حکومت‌های دست نشانده تهران در سوریه و عراق مستقر شده اند، به بی‌رحمی مشهور هستند. اما بی‌دقتیِ این مورد در بدست آوردن اطلاعات تلفن همراه زندانی، نشانگر نقطه ضعف‌های تکنولوژیکی رژیم است.”

این بازجو، متهم به ضرب و شتم شدید بازداشت شدگان و “توهین به عزت و افتخار” آنان است، به نحوی که حتی قربانیان حاضر به توضیحات بیشتر نیستند.

در ادامه گزارش آمده است، مردی اهل اهواز که نمی توان نامش را ذکر کرد، به من گفته است: “بسیار شگفت زده شدم که عکسی از صورت شکنجه گرم را دیدم. می خواهم دنیا چهره او را ببیند. ما با بی‌عدالتی مواجهیم و می خواهیم نقاب از چهره نیروهای اطلاعات برداریم. می خواهیم در مقابل دنیا، خوار شدن را احساس کنند و جوابگوی جنایات‌شان علیه بشریت باشند.”

عرب‌های اهوازی در ایران با تبعیض نژادی و آزار و اذیت مواجه هستند. فعالان به طور معمول دستگیر می شوند و تعداد زیادی از اعضای سازمان‌های فرهنگی عرب، در ماههای اخیر به اتهام “محاربه با خدا” و فساد در زمین” اعدام شده اند.

در گزارش اخیر دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل برای حقوق بشر، [در مورد ایران] آمده است: ” افزایش اعدام ها، شامل زندانیان سیاسی و افرادی از اقلیت‌های قومی مانند بلوچ ها، عرب‌های اهوازی و کُردها، در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ میلادی، در ایران قابل توجه است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید