خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۲/۱۲ ساعت ۰:۴۱:۳۹

    خانه  > زندانیان  >  محسن دانشپور به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام شد

محسن دانشپور به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – محسن دانشپورمقدم زندانی سیاسی زندان اوین به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محسن دانشپورمقدم زندانی سیاسی ۶۸ ساله محکوم به اعدام که از ناراحتی‌های قلب، آرتروز زانو و اعصاب رنج می‌برد به مراکز درمانی خارج از زندان اعزام شد.

محسن دانشپور از بازداشت شدگان وقایع ۶ دی ماه ۱۳۸۸ (عاشورا) می‌باشد که در دادگاه انقلاب تهران به اتهام «هواداری از سازمان مجاهدین خلق و شرکت در تجمعات» به اعدام محکوم شده و حکم وی نیز در شعبه ۳۶ تجدید نظر به تایید رسیده است. این حکم هیچ‌گاه به ایشان ابلاغ نشد و تنها به وکیل تسخیری وی ابلاغ گردید که از هویت این وکیل هیچ‌گونه اطلاعی در دست نیست.

محسن دانشپورمقدم به همراه همسرش مطهره بهرامی و فرزندش احمد دانشپورمقدم و دو تن از نزدیکان به نام ریحانه حاج ابراهیم دباغ و هادی قائمی روز عاشورا، ششم دی‌ماه در منزلشان بازداشت شدند و در یک پروسه قضایی مغشوش و پنهانی محسن و احمد به اعدام و مطهره بهرامی حقیقی به ۱۰ سال زندان همراه با تبعید به زندان رجایی‌شهر کرج، ریحانه حاج ابراهیم دباغ به ۱۵ سال زندان با تبعید به زندان رجایی شهرکرج و هادی قائمی به ۱۵ سال زندان با تبعید به زندان گنبدکاووس محکوم شدند.

گفتنی است، همسر محسن دانشپور، خانم مطهره بهرامی ۵۸ ساله نیز بتازگی بصورت تحت الحفض در بیمارستان میلاد تهران بستری شده و مورد عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، پیش‌تر در دهه ۶۰ دو تن از برادران محسن دانشپورمقدم به اعدام محکوم شده و حکم ایشان نیز به اجرا در آمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید