خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  متهمین ترور دادستان زابل جهت اعدام به زابل منتقل شدند

متهمین ترور دادستان زابل جهت اعدام به زابل منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – سه متهم ترور دادستان زابل که در روند دارسی مغشوش و بدون حق داشتن وکیل تعینی به اعدام محکوم شدند، جهت اجرای حکم اعدام به زندان زابل منتقل شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امید پیری، علیرضا ده‌مرده و ایمان گلاوی سه متهم ترور دادستان زابل بوده که چندروز پیش به بند عمومی زندان مرکزی زاهدان منتقل شده بودند.

این سه زندانی صبح روز جاری جهت اجرای حکم اعدام به زندان زابل منتقل شدند و احتمال می‌رود طی هفته آتی حکم ایشان به مورد اجزا درآید.

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان پیش‌تر از اجرای قریب والوقوع حکم سه متهم به ترور موسی نوری قلعه، دادستان زابل خبر داد.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز، روز چهارشنبه ۱۵ آبان، گفت که دو نفر از داخل یک خودرو، اتوموبیل حامل دادستان شهر زابل را به رگبار بسته و او و راننده‌اش را به قتل رساندند.

این درحالی است که یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «این سه زندانی عاملین اصلی ترور دادستان زابل نیستند و دو ضارب اصلی فرار کرده‌اند و این سه زندانی به جرم ارتباط و اطلاع از ترور به اعدام محکوم شده‌اند. ایشان در طی جلسات دادگاه حق انتخاب وکیل را نیز نداشتند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید