خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۲/۲۷ ساعت ۲۲:۰۲:۲۴

    خانه  > زندانیان  >  علی معزی پس از دوهفته انفرادی به بند خود بازگشت

علی معزی پس از دوهفته انفرادی به بند خود بازگشت

خبرگزاری هرانا – علی معزی که در پی حمله به زندانیان بند ۳۵۰ اوین (پنج‌شنبه سیاه) در زندان ندامتگاه کرج دست به اعتصاب غذا زده و به انفرادی منتقل شده بود به بند عمومی بازگشت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی زندانی سیاسی کهن‌سال زندان ندامتگاه مرکزی کرج پس از شنیدن حمله به زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ در زندان اوین و ضرب و شتم ایشان در ۱۱ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زد.

وی چند روز بعد و پس از پایان اعتصاب زندانیان سیاسی زندان اوین به اعتصاب غذای خود پایان داد اما به‌دستور مسئولین به سلول انفرادی منتقل شد.

وی که از شرایط جسمی نامساعدی برخوردار است و از بیماری سرطان پروستات و هیدرونفروز کلیه رنج می برد، مدت دو هفته را با شرایط مذکور در سلول انفرادی بسر برد.

یکی از نزدیکان وی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «علی معزی صبح روز شنبه به بند قبلی خود در زندان ندامتگاه مرکزی کرج بازگشت.»

علی معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد در پاییز ۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی شهر و آزادی از زندان، مجددا در ۲۲ خرداد ماه سال ۹۰ به دلیل شرکت در مراسم علی صارمی از زندانیان سیاسی اعدام شده بازداشت شد.

نامبرده سپس بصورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد که با حساب محکومیت ۳ سال حبس تعلیقی پرونده قبلی، وی باید مدت ۴ سال را در زندان بسر برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید