خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  عراقچی: مباحث حقوق بشری ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای ندارد

عراقچی: مباحث حقوق بشری ارتباطی به مذاکرات هسته‌ای ندارد

خبرگزاری هرانا – عراقچی در واکنش به اظهارات کمیسر حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر طرح مباحث حقوق بشری ایران در مذاکرات وین گفت: چنین کاری صورت نمی‌گیرد، طرفین خوب می‌دانند که حقوق بشر ارتباطی به این مذاکرات ندارد.

“ˈناوی پیلای” کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در حاشیه اجلاس وین در گفت و گو با خبرنگاران از کشورهای گروه ۱+۵ خواست که گفت و گو درباره مسائل حقوق بشر ایران را به طور مفصل در دستور کار خود در مذاکرات هسته ای قرار دهند.

عراقچی پنج شنبه شب در پاسخ به سوال ایرنا در باره این درخواست ˈناوی پیلایˈ از کشورهای عضو گروه ۱+۵گفت: مباحث حقوق بشری هیچ ارتباطی به مذاکرات هسته ای ندارد. این را همه می دانند و چنین کاری نیز صورت نخواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه تنها تیتر خبری از اظهارات کمیسر حقوق بشر سازمان ملل را در این زمینه دیده و دقیقا نمی داند که آیا او چنین چیزی گفته است یا نه، تاکید کرد: خانم پیلای شخصیت محترمی در سطح بین المللی است.

عراقچی افزود: ایشان به عنوان یک فرد باتجربه و مطلع شناخته می شود و بعید می دانم که این بدیهیات را درک نکرده باشد.

معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر خارجه ایران تاکید کرد: همه طرفین ما در مذاکرات هسته ای نیز این را خوب می دانند که بحث حقوق بشر هیچ ارتباطی به مذاکرات هسته ای ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید