خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۰۲ ساعت ۲۱:۱۳:۲۹

    خانه  > سایر گروهها  >  طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر تصویب شد

طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر تصویب شد

خبرگزاری هرانا – مجلس ایران طرحی را تصویب کرده است که بر اساس آن از افرادی که به امر به معروف و نهی از منکر می پردازند حمایت می کند.

روزنامه افکار از تصویب دو فوریت طرح «حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر» با ۱۴۲ رای از ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه اخیر مجلس شورای اسلامی خبر داده است. به نوشته این روزنامه، مجتبی رحماندوست، از نمایندگان اصولگرا و از طراحان «دو فوریت حمایت از آمران به معروف و ناهیان منکر»، با اشاره به رو در رویی برخی از شهروندان با «آمران به معروف و ناهیان از منکر»، گفته است: «باید قانون امر به معروف و مجازات کسانی که به آمران معروف تجاوز می‌کنند را مشخص کنیم.»

بر اساس گفته طراحان این طرح، «امر به معروف و نهی از منکر، مستلزم پیش‌بینی حمایت‌های قانونی از افرادی است که مبادرت به انجام این وظیفه قانونی و شرعی می‌کنند».

 اصل هشتم قانون اساسی امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یک تکلیف همگانی مقرر نموده و شهروندان را در مقابل رفتار یکدیگر مسئول و ناظر قرار داده است.

بر اساس این طرح هرگاه فردی در مقام دفاع از شعائر اسلامی به شرط عدم استفاده از الفاظ رکیک اقدام به امر به معروف و نهی از منکر نماید و به این جهت به او صدمه جسمی و جانی وارد آید، حسب مورد مشمول قوانین و مقررات مربوط به جانبازان و شهدا می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید