خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳, 21st of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۰۳ ساعت ۱۹:۰۴:۱۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم زندان برای یک فعال مدنی در مریوان

صدور حکم زندان برای یک فعال مدنی در مریوان

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب مریوان در اولین روز خردادماه ۹۳ دانا لنج آبادی را برای تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش رسیده به کلمه، یکی از نزدیکان این فعال مدنی ضمن تایید خبر گفت: ”این حکم در شعبه اول دادگاه انقلاب مریوان به ریاست قاضی لطفی صادر و روز پنجشنبه به سیروان هوشمند وکیل مدافع دانا ابلاغ شد”.

وی همچنین افزود: ”دیگر اتهاماتی که در کیفرخواست متهم عنوان شده بود اقدام علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی بود که دادگاه برای اتهام اقدام علیه امنیت دلایل را کافی ندانسته ولی به اتهام اخلال در نظم هنوز رسیدگی نکرده است”.

بازداشت این فعال مدنی در پنجم بهمن ماه ۹۲ توسط ماموران امنیتی شهر مریوان، به دنبال آن صورت گرفته بود که جمعی از فعالان مدنی و تعدای از شهروندان مریوانی سال گذشته پس از اعدام سه شهروند کرد در تجمعی اعتراضی شرکت کردند.

دانا لنج آبادی یکبار هم در سال ۸۹ به دلیل اعتصاب دانشویان پیام نور مریوان بازداشت و به یکسال حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده بود و اگر حکم فعلی وی در دادگاه تجدیدنظر استان کردستان تایید شود باید با احتساب ایام بازداشت، مجموعا دو سال را در زندان بگذراند.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید