خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۲۹ ساعت ۱۵:۵۴:۲۴

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  صادق زیباکلام به ۱۸ ماه زندان محکوم شد

صادق زیباکلام به ۱۸ ماه زندان محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب تهران صادق زیبا کلام ، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران را به علت طرح پرسش در دو نامه عمومی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به دلیل نوشتن دو نامه سرگشاده خطاب به حسین شریعتمداری و حمید رسایی و طرح دو پرسش از آنان از سوی دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و  توهین به قضات و مسئولین قضایی به تحمل ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

وی در پیام در صفحه خود در فیس بوک نوشت:

بسمه‌تعالی
دوستان سلام، همان‌طور که می‌دانید بعد از توافق ژنو و حملات گسترده «دلواپس‌ها» به آن بنده، دو نامه سرگشاده خطاب به آقایان حسین شریعتمداری و جناب حمید رسایی نوشتم و ضمن دفاع از تلاش‌های دولت در حل مسئله هسته‌ای این سؤال را از آنان مطرح نمودم که انرژی هسته‌ای چه سود و حاصلی برای پیشرفت و رشد و توسعه اقتصادی کشور در بر داشته؟

جناب شریعتمداری در پاسخ‌شان به بنده متذکر شدند که اگر من خیلی دلم به حال مردم ایران می‌سوخت از مفسدین پرونده ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دفاع نمی‌کردم. در پاسخ به ایشان بنده نوشتم که همه پرسش من از رسیدگی‌کنندگان به این پرونده آن بوده که متهمین از جمله آقای مه‌آفرید امیر خسروی (که متأسفانه اعدام شدند) دقیقاً جرم‌شان چه بوده که می‌بایستی اعدام شوند؟

این دو نامه سرگشاده به جناب شریعتمداری سبب شدند تا دادستان محترم انقلاب بنده را به اتهام:

الف: فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی
ب: نشر اکاذیب به‌قصد تشویش اذهان عمومی
ج: توهین به قضات و مسئولین دستگاه قضایی

روانه دادگاه انقلاب نمایند. پس از تشکیل دادگاه و دفاعیات شفاهی و کتبی بنده، امروز رأی صادره به بنده ابلاغ گردید.

به‌ واسطه پرسش این سؤال که «هسته‌ای چه حاصلی برای مملکت داشته؟» به یک سال حبس تعزیری؛ و به ‌واسطه گفتن اینکه دادگاه اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی بیش از آنکه به دنبال کشف حقیقت و اجرای عدالت بوده به دنبال ارضاء و اقناع افکار عمومی بوده به شش ماه حبس تعزیری جمعاً به مدت ۱۸ ماه محکومیت یافته‌ام.

بنده به حکم صادره اعتراض نمودم و بایستی منتظر احضار به دادگاه تجدیدنظر باشم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید