خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۰۹ ساعت ۲۰:۵۳:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  شهرام چینیان در شرایط نگران کننده‌ای بسر می‌برد

شهرام چینیان در شرایط نگران کننده‌ای بسر می‌برد

خبرگزاری هرانا – شهرام چینیان زندانی بهایی زندان رجایی شهر کرج که به میان زندانیان خطرناک تبعید شده در شرایط نگران کننده‌ای بسر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهرام چینیان میاندوآب شهروند بهایی زندانی در زندان رجایی شهر کرج طی روز چهارشنبه ۷ خرداد ماه از سالن ۱۲ این زندان که به زندانیان سیاسی و عقیدتی اختصاص دارد به بند ۱ که به جرایم خطرناک همچون قتل، تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه اختصاص دارد منتقل شد.

وی هم‌اکنون در «حسینیه» سالن ۲ بند ۱ در شرایط نگران کننده‌ای نگهداری می‌شود و مسئولین زندانیان عادی را از تماس و صحبت با وی منع کرده‌اند.

یکی از زندانیان این سالن به گزارشگر هرانا گفت: «مردانی رئیس زندان رجایی شهر به وکیل بند ۱ گفته که کسی حق ندارد با این فرد حرف بزند زیرا شما را شسشوی معزی می‌دهد.»

گفتنی است، «حسینیه» به اتاقهای بزرگی (حدود ۲۰۰ م‌تر) در انتهای هر سالن زندان رجایی شهر گفته می‌شود که برخی مواقع تا ۳۰۰ زندانی بصورت دست جمعی در آن می‌خوابند.

شهرام چینیان در اسفند ۱۳۸۷ دستگیر و در ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ با ارائۀ جواز کسب به عنوان وثیقه آزاد شد. وی در این مدت تا زمان آزادی‌اش در زندان اوین بازداشت بود.

وی در شعبۀ ۲۸ دادگاه انقلاب به ۸ سال زندان محکوم شد، امّا در حالی که حکم او در روند تجدید نظر قرار داشت، در ۲۵ دی ۱۳۹۰ احضار و حین مراجعه دستگیر و در اوین زندانی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید