خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۲/۳۰ ساعت ۰:۳۱:۰۳

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  رد شکایت یک دانشجوی بهایی از وزارت علوم توسط دیوان عدالت اداری

رد شکایت یک دانشجوی بهایی از وزارت علوم توسط دیوان عدالت اداری

خبرگزاری هرانا – شکایت یک دانشجوی بهایی محروم از تحصیل از وزارت علوم، در پی محرومیت از تحصیل از سوی دیوان عدالت اداری رد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شایان مقیمی فیروزآباد شهروند بهایی ساکن یزد که علی رغم کسب رتیه قابل قبول در کنکور دانشگاهی از حق تحصیل محروم شده بود؛ با اعلام شکایت از وزارت علوم به دیوان عدالت اداری خواهان رسیدگی به پرونده شده بود.

دیوان عدالت اداری پس از بررسی این شکایت با استناد به مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی دادخواهی این شهروند معتقد به آئین بهایی را مردود دانسته است.

دیوان عدالت اداری در رای خود آورده است: “در خصوص دادخواست آقای شایان مقیمی فیروزآباد، به طرفیت وزارت علوم، تحقیقات و فن آوزی و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، بخواسته قبولی در امتحان کنکور سال ۱۳۸۵ و ادامه تحصیل، با توجه به محدویات پرونده و پاسخ واصله نظر به اینکه وضعیت نامبرده با مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی تطبیق و مردود شناخته شده است و اعتراض موجهی ندارد که تخلف از مقررات را ثابت نموده و خواسته وی را موجه سازد بنا بر این ذیحق بودن شاکی محرز نمی باشد، لذا حکم به رد شکایت صادر می گردد این رای مطابق ماده ۷ قانون دیوان قطعی است.”

10306629_10152425662942417_1924592811309507487_n

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید