خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محکومیت مجدد دو زندانی اهل‌سنت به اعدام

محکومیت مجدد دو زندانی اهل‌سنت به اعدام

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام سیدهادی حسینی و صدیق محمدی که در دیوان عالی کشور نقض شده بود؛ مجددا به تایید رسید.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیدهادی حسینی و صدیق محمدی دو زندانی اهل‌سنت کرد در زندان قزل‌حصار که قبلا حکم اعدامشان در دیوان عالی کشور نقض شده بود، بدونه دادگاهی مجدد به اعدام محکوم و حکم قطعی به اجرای احکام فرستاده شده است.

روز ۷ دی ماه سال گذشته، سیدهادی حسینی و صدیق محمدی از طریق وکلای خود باخبر شدند که حکم اعدامشان از سوی دیوان عالی کشور نقض خورده و پرونده ایشان مجددا باید در دادگاه انقلاب سنندج مورد بررسی قرار گیرد.

اما این دو زندانی عقیدتی اهل سنت بدونه آنکه مجددا دادگاهی شوند دوباره به اعدام محکوم شده‌اند.

روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه به خانم فاطمه مرشد وکیل سیدهادی حسینی و آقای حمید ساعدی موچش وکیل صدیق محمدی اعلام شده است که حکم اعدام این دو زندانی عقیدتی کرد قطعی و به اجرای احکام فرستاده شده است و ایشان همچنان در خطر اجرای حکم قرار دارند.

پیش‌تر خانم فاطمه مرشد وکیل سیدهادی حسینی به خانواده این زندانی اهل‌سنت اعلام کرده بود که به علت مشکلات روانی و اختلالات جدی روانی موکلش، حکم اعدام ایشان نقض خورده و مجددا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین آقاى حمید ساعدى موچش وکیل صدیق محمدى هم به خانواده آقاى محمدى اعلام کرده بود که حکم موکلش به علت اختلالات روانى لغو شده است.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «سید هادى حسینى و صدیق محمدى روزانه ۲۱ قرص اعصاب و روان مصرف می‌کنند و رفتارشان کاملا غیر عادى شده است، سید هادى حسینى از بیمارستان فارابى کرمانشاه کارت قرمز گرفته بود، وى در زندانهاى سنندج و اوین و رجایى شهر بدون محاکمه بازداشت بود و اکنون بیش از یک سال است که در زندان قزل‌حصار منتظر اجراى حکم اعدام خویش است.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید