خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  دو فعال عرب اهوازی به شش سال حبس محکوم شدند

دو فعال عرب اهوازی به شش سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو تن از فعالان سیاسی عرب اهوازی از سوی شعبه ٣ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی “بارانی” به ۶ سال حبس محکوم شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی سیاحی فرزند غانم، ۲۹ ساله، متأهل، از اهالی شهر حمیدیه و عماد منابی ٣٧ ساله فرزند سبهان، متاهل و دارای یک فرزند، هردو به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از سوی شعبه ٣ دادگاه انقلاب اهواز محاکمه شدند. قاضی “بارانی” حکم ۳ سال حبس در زندان کارون را برای علی سیاحی و ۳ سال حبس در زندان دزفول را برای عماد منابی صادر کرده است.

این دو فعال عرب آخرین بار در بهمن ماه ۱۳۹۲ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده اند. پس از بازداشت مدت چند هفته را در بازداشتگاه اطلاعات تحت بدرفتاری قرتار گرفتند، اداره اطلاعات در مدت بازداشت این فعالان سیاسی سعی کرده است تا با پرونده سازی علیه آنها، احکام سنگینی برای آنها رقم زند.

علی سیاحی و عماد منابی از فعالان شهر حمیدیه هستند که به دلیل فعالیتهایشان سابقه چند بار بازداشت را دارند. این دو فعال عرب طی سالهای ٢٠١٢ و ٢٠١٣ چند بار بازداشت شده وبه قید وثیقه آزاد شده بودند. هفته گذشته آنها جهت سپری کردن عقوبت ۳ سال حبس به زندان فرستاده شده اند.

شایان ذکر است که برادر عماد منابی، علی منابی است که در سال ۲۰۰۱ بازداشت شد. وی به اتهام محاربه باخدا و اقدام علیه امنیت ملی، به ۲۵ سال حبس در زندان جیرفت کرمان محکوم شد و در حال سپری دوران محکومیتش می باشد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید