خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  درخواست وزیر آموزش و پرورش برای عفو «معلمان بازداشت شده»

درخواست وزیر آموزش و پرورش برای عفو «معلمان بازداشت شده»

خبرگزاری هرانا – وزیر آموزش و پرورش در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه درخواست کرد با توجه به مناسبت‌های پیش رو، تعدادی از معلمانی که در بازداشت به سر می‌برند و حکم قضایی دارند، مورد عفو قرار گیرند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی‌اصغر فانی درباره اقدامات صورت گرفته توسط این وزارتخانه برای آزادی برخی معلمان عضو تشکل‌های صنفی فرهنگیان که در بازداشت به سر می‌برند، افزود: تمام تشکل‌های فرهنگیان دارای مجوز از وزارت کشور مورد احترام آموزش و پرورش هستند و از دید ما به عنوان فرصت‌هایی برای آموزش و پرورش تلقی می‌شوند.

وی با ابراز امیدواری از اجابت نامه از سوی رئیس دستگاه قضا، افزود: وزیر اطلاعات قول داده با تشکل‌های شناسنامه‌دار و قانونی فرهنگیان دیداری داشته باشد و هم اکنون در حال هماهنگی و برنامه‌ریزی برای انجام این دیدار هستیم.

فانی ابراز امیدواری کرد، دیدار وزیر اطلاعات با تشکل‌های فرهنگیان، جلسه مشکل گشایی برای ادامه فعالیت این تشکل‌ها در قالب قانون احزاب باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در وزارت آموزش و پرورش معلم ستاره دار وجود دارد یا خیر؟»، گفت: همه معلمان ما عزیز هستند و چیزی تحت عنوان معلم ستاره‌دار نداریم.

فانی تأکید کرد: همه معلمان ما مانند خورشید بوده و روشنی بخش جامعه آموزش و پروش کشور هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید