خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۵/۲۶ ساعت ۱۶:۵۵:۲۵

    خانه  > سایر گروهها  >  خودکشی بیش از چهارهزار نفردر سال گذشته

خودکشی بیش از چهارهزار نفردر سال گذشته

خبرگزاری هرانا – رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه خودکشی در سطح کشور افزایش یافته، افزود: چهار هزار و ۵۵ نفر در سال گذشته (۱۳۹۲) در اثر خودکشی جان باخته‌اند.

به گزارش ایرنا، «احمد شجاعی» روز یکشنبه در نشست هم اندیشی مطالعات پژوهشی در حوزه آسیب‌های اجتماعی افزود: این آمار نگران کننده است و نشان می‌دهد که سلامت روانی جامعه مطلوب نیست.

وی مهم‌ترین علل پیشگیری از خودکشی را فرهنگ سازی دانست و گفت: مردم باید آموزش ببینند که برای اندکی ناملایمات، نباید دست به اقدامات خطرناک و نگران کننده بزنند.

شجاعی ادامه داد: نظام باید بتواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد و ما که مدعی نظامی بر مبنای اسلامی هستیم، در خیلی از زمینه‌ها عقب مانده‌ایم و اینجای افت دارد.

وی برای نمونه به بحث اعتیاد اشاره کرد و گفت: اعتیاد که خود منشا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی شده، عامل ۵۵ درصد طلاق، ۶۵ درصد همسرآزاری، ۳۰ درصد کودک آزاری و ۲۵ درصد قتل در کشور است و از هر ۲۱۶ هزار زندانی، ۹۶ هزار نفر مرتبط با اعتیاد هستند.

وی ادامه داد: ۶۰۰ هزار نفر سالانه به علت نزاع به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند که شاید ۱۰ درصد از مجموع نزاع‌هایی باشد که به این مرکز مراجعه دارند.

شجاعی افزود: آستانه صبر و تحمل مردم و همچنین مهارت‌های زندگی کاهش یافته بطوریکه مردم با رعایت نکردن حق تقدم در تصادفات ساده، با یکدیگر درگیر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در کدام کشور وقتی که دو نفر تصادف می‌کنند، با یکدیگر دست به یقه می‌شوند.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی در کشور زیاد است، افزود: این آسیب‌های اجتماعی باید تحقیق، مطالعه و ریشه یابی شود و باید دید که مثلا چرا نزاع در یک استانی بیشتر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید