خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تفهیم پنج اتهام به زیبا کلام بعد از نامه نگاری با شریعتمداری

تفهیم پنج اتهام به زیبا کلام بعد از نامه نگاری با شریعتمداری

خبرگزاری هرانا – دکتر صادق زیبا کلام با شکایت مدعی العموم به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و با قرار ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بنا به گزارش مهر، پس از ارسال نامه دوم صادق زیبا کلام، نویسنده و استاد دانشگاه به حسین شریعتمداری، نماینده آقای خامنه ای در روزنامه کیهان، و مسائلی که در آن درخصوص رسیدگی به پرونده سه هزار میلیاردی و هسته‌ای مطرح شده بود، دادستان عمومی و انقلاب تهران به عنوان مدعی العموم علیه این استاد دانشگاه اعلام جرم کرد و صبح امروز صادق زیباکلام در شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد.

زیباکلام پس از خروج از دادسرا گفت: ۱۰ روز قبل نامه‌ای سرگشاده به حسین شریعتمداری مدیرمسوول روزنامه کیهان نوشتم که وی به آن پاسخ داد. من در ادامه نامه دوم را نوشتم که دادستان در دو مورد نسبت به این نامه اعلام جرم کرده است.

وی افزود: بنده در این نامه مسائلی را درباره پرونده سه هزار میلیاردی و پرونده هسته‌ای اعلام کرده که مبنی شکایت دادستان تهران بود. امروز ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شدم که جلسه تحقیق تا ساعت یک بعدازظهر به طول انجامید.

این استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی، با اشاره به تفهیم پنج اتهام به وی گفت: تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی، توهین به قوه قضائیه، افترا و تضعیف نظام اتهاماتی بود که امروز به من تفهیم شد. پس از این جلسه بازپرس برای من قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر کرد که یکی از دوستان دانشگاهی این وثیقه را سپرد و من از دادسرا خارج شدم.

وی در پایان گفت: در جلسه امروز رفتار معاون دادستان و بازپرس پرونده با من خوب و محترمانه بود اما با این وجود اتهامات بر سر جای خود باقیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید