خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۲, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۰۴ ساعت ۱۴:۳۸:۳۹

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران پلی‌اکریل اصفهان در اعتراض به بازداشت شش کارگر

تجمع کارگران پلی‌اکریل اصفهان در اعتراض به بازداشت شش کارگر

خبرگزاری هرانا – شش کارگر پلی اکریل اصفهان که توسط پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، بعد از ظهر امروز پس از مراجعه به این نهاد نظارتی، به دادستانی منتقل شده و قرار است امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه سپری کنند.

به گزارش ایلنا، همزمان با بازداشت موقت این ۶ کارگر، جمعی از کارگران پلی‌اکریل (منابع کارگری حدود ۶۰۰ نفر تخمین زده‌اند)، عصر امروز در اعتراض به بازداشت موقت همکاران خود در محوطه کارخانه تجمع کردند.

یکی از نمایندگان کارگران در تشریح دلایل تجمع کارگران گفت: کارگران پلی اکریل اصفهان عصر امروز (چهارشنبه ۲ بهمن ماه) در اعتراض به ادامه اجرای سیاست کوچک سازی کارخانه و بازداشت موقت همکارانشان در محوطه کارخانه تجمع کردند.

وی ادامه داد: اعتراضات صنفی کارگران پلی اکریل اصفهان «خودجوش» است و قائم به فرد نیست تا با بازداشت افرادی تحت عنوان «رهبران معترضان»، خاتمه پیدا کند.

منابع کارگری گزارش می‌دهند ۶ کارگر پلی اکریل اصفهان که توسط پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، بعد از ظهر امروز پس از مراجعه به این نهاد نظارتی به دادستانی منتقل شده و قرار است امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه سپری کنند.

یکی از نمایندگان کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: آقایان «صفایی»، «مسعود فتاحی»، «سیروس پیام منی»، «احمد صابری»، «عباس حقیقی» و «جواد لطفی» که روز گذشته از سوی پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، امروز (چهارشنبه ۲ بهمن ماه) به این نهاد نظارتی مراجعه کرده و از آنجا به دادستانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: بعد از رسیدگی به پرونده این افراد در دادستانی، آقای «باغستانی» دادستان شهرستان مبارکه به آن‌ها گفته است که امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه و «تحت نظر» سپری خواهند کرد تا رسیدگی قانونی به پرونده‌شان از فردا آغاز شود.

از علت بازداشت این افراد هنوز اطلاعی در دست نیست اما گمان می‌رود بازداشت آن‌ها با تحصن کارگران پلی اکریل اصفهان در اعتراض به تعطیلی «اکریلیک ۲» در تاریخ ۳۰ دی ماه مرتبط باشد.

گفتنی است آقایان لطفی، حقیقی و صابری پیش تر در تاریخ ۳۰ آبان ماه بازداشت شده بودند که پس از گذشت یک هفته آزاد شدند. بازداشت آنها با شروع دور دوم اعتراضات کارگران پلی اکریل اصفهان همزمان شده بود.

ایلنا پیش از ظهر امروز نامه‌‌‌ای از آقای لطفی، یکی از کارگران بازداشتی خطاب به حسن روحانی که اینک در سفر داووس به سر می‌برد منتشر کرده بود.

آقای لطفی، یکی از بازداشت‌شدگان امروز در نامه ای خطاب به رئیس جمهور از وی خواسته است تا صدای اعتراض کارگران پلی اکریل را بشنود و تاکید کرده که کارگران پس از گذشت حدود سه ماه از اعتراضات صنفی، هنور تهدید می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید