خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۲/۰۲ ساعت ۱۴:۴۶:۳۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تجمع خانواده زندانیان سیاسی در خیابان پاستور

تجمع خانواده زندانیان سیاسی در خیابان پاستور

خبرگزاری هرانا – جمعی از خانواده زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین به همراه تعدادی از فعالین سیاسی-مدنی و مردم، صبح امروز در مقابل دفتر ریاست جمهوری و قوه قضاییه در خیابان پاستور تجمعی اعتراضی برپا کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از ساعت ۱۰ صبح امروز، سه شنبه دوم اردی بهشت ماه، قریب به صد نفر در مقابل قوه قضاییه و دفتر ریاست جمهوری تجمع کردند.

در این تجمع که در اعتراض به وقایع پنج شنبه سیاه در بند ۳۵۰ زندان اوین برپا شد، شعارهایی از جمله «زندانی سیاسی، آزاد باید گردد»، «اوین شده فلسطین، دولت چرا نشستین» و «وزیر دادگستری، استعفا استعفا» سر داده می‌شد.

خانواده‌های زندان سیاسی همزمان با این تجمع، شکایت نامه‌هایی خطاب به رئیس قوه قضاییه و دولت نیز نوشته و تحویل مقامات دادند. این تجمع تا حدود ساعت ۱ بعد از ظهر ادامه یافت.

گفتنی ست که در حین تجمع در مقابل دفتر ریاست جمهوری، ماموران امنیتی از فیلم برداری و عکس برداری کسانی که دوربین در دست داشتند، ممانعت به عمل می‌آوردند و چند تن در این خصوص بازداشت شدند و این در حالی بود که ماموران از دقایق اولیه از تجمع کنندگان فیلم برداری می‌کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید