خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳, 23rd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۱۶ ساعت ۲۰:۵۶:۳۹

    خانه  > کارگران  >  تاخیر در پرداخت حقوق۱۵۰ کارگر در پارس جنوبی

تاخیر در پرداخت حقوق۱۵۰ کارگر در پارس جنوبی

خبرگزاری هرانا – ۱۵۰ کارگر پیمانی شاغل در فاز ۱۳ منطقه پارس جنوبی بابت دستمزدهای تیر، مرداد، ده روز نخست شهریور ماه سال گذشته از پیمانکار مجری طلبکار هستند.

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران شرکت‌های پیمانکاری «صنعت سپاهان صادق» مستقر در فاز ۱۳ منطقه پارس جنوبی اعلام کرد: با گذشت   ۹ ماه از متوقف شدن فعالیت این شرکت در منطقه پارس جنوبی، کارفرما هنوز نتوانسته است معوقات مزدی حدود ۱۵۰ کارگر  این مجموعه پیمانکاری را پرداخت کند.

«رسول رحیمی» که خود از کارگران سابق این شرکت پیمانکاری است درتشریح جزئیات این خبر به ایلنا گفت: شرکت پیمانکاری «صنعت سپاهان صادق» که از پیمانکاران تامین کننده منابع انسانی طرح توسعه فاز ۱۳ منطقه پارس جنوبی است، بعد از آنکه منابع مالی مورد نظرش از سوی پیمانکار بالادستی تأمین نشد، ضمن توقف فعالیت‌اش درشهریور ماه سال گذشته، تمامی ۱۵۰ کارگری که به واسطه این شرکت کار می‌کردند را اخراج کرد.

او با بیان اینکه معوقات مالی نیمی از کارگران شرکت پیمانکاری «صنعت سپاهان صادق» مربوط به دو ماه‌ تیر و مرداد و ده روز از حقوق شهریور ماه سال گذشته است، افزود: علاوه بر حقوق کارگران عیدی و سنوات سالهای ۹۱ و ۹۲ خود را دریافت نکرده‌اند و همچنین مشکلاتی در زمینه پرداخت نشدن بیمه تامین اجتماعی آنان وجود دارد.

به گفته وی با وجود آنکه کارفرما، با کارگران زیر مجموعه خود تسویه حساب کرده است، اما هیچ وجهی بابت طلب کارگران پرداخت نکرده است و همه کارگران برای پی گیری مطالبات خود به صورت انفرادی به اداره تعاون کا ورفاه اجتماعی و سایر مراجع قانونی شکایت کرده‌اند.

این فعال کارگری در بخش دیگری از این گفتگو، با بیان اینکه در نتیجه تاخیر و تعلل در پرداخت حقوق، کارگران از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی به سر می‌برند، گفت: در منطقه وپژه پارس جنوبی شرایط طاقت فرسای آب و هوایی و قوانین غیر عادلانه روابط کار و بد حسابی کارفرمایان باعث شده تا نیروهای انسانی تحت فشار قرار گیرند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید