خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۱۸ ساعت ۲۰:۳۳:۲۷

    خانه  > اعدام  >  تائید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل

تائید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب زاهدان از تائید حکم اعدام عاملان ترور دادستان زابل در دیوان عالی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مرزیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده ترور دادستان زابل گفت: پرونده سه تن از مته‌مان اصلی ترور شهید نوری دادستان زابل پس از صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی زاهدان ارسال شد و جلسه نخست دادگاه پنجم اسفند با حضور خانواده دو شهید و وکلای تسخیری مته‌مان برگزار شد.

وی افزود: پس از رسیدگی به پرونده، حکم ۳ نفر از عوامل ترور دادستان زابل به اتهام محاربه صادر و این افراد به اعدام محکوم شدند.

دادستان زاهدان خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ حکم، مته‌مان به حکم مجازات خود اعتراض داشتند که پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد. قضات دیوان عالی کشور نیز پس از بررسی حکم و پرونده، رای دادگاه را ابرام-تائید- کردند.

مرزیه ادامه داد: حکم مجازات سه محکوم به اعدام به زودی اجرا می‌شود. به اتهام دیگر مته‌مان این پرونده نیز در دادگاه رسیدگی خواهد شد.

ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه ۱۵ آبان امسال خودروی موسی نوری دادستان زابل هدف اصابت گلوله قرار گرفت. در این حادثه دادستان زابل به همراه راننده خود به قتل رسیدند. مته‌مان در بازجویی‌ها مدعی شدند، مرحوم نوری را به خاطر پیگیری یک پرونده موادمخدر به قتل رسانده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در خصوص آزادی مرزبانان نیز گفت: برای آزادی مرزبان هیچ مبادله و آزادی زندانی صورت نگرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید