خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ ساعت ۲۰:۱۹:۲۶

    خانه  > زندانیان  >  بهنام ایرانی به مکان نامعلومی منتقل شد

بهنام ایرانی به مکان نامعلومی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – بهنام ایرانی کشیش نوکیش مسیحی و زندانی زندان ندامتگاه مرکزی کرج، صبح روز جاری به‌مکان نامعلومی منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزجاری بهنام ایرانی کشیش نوکیش مسیحی زندانی در سالن ۷ زندان ندامتگاه مرکزی کرج به‌مکان نامعلومی منتقل شده است.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “ساعت ۶ و نیم صبح امروز ماموران زندان به اتاق بهنام ایرانی آمده و از وی خواستند برای مراجعه به بازپرسی شعبه ۶ دادگاه انقلاب، نزد آقای محمدیاری مسئول آنجا برود. این زندانی مسیحی بدلیل ناگهانی احضار شدن خود و اینکه خروج و درخواست آنها باید با ابلاغ قبلی همراه می‌بوده از رفتن امتناع کرد و با تنظیم صورت جلسه ای اعتراض خود را به معاون زندان نوشت و آنها هم در ابتدا موافقت کردند.”

وی در ادامه گفت: “ماموران دوباره آمده و این بار خواستند بهنام ایرانی به اتاق معاون زندان آقای مقیسه برود.”

وی در ادامه گفت: “بهنام بعد از رفتن به این ملاقات دیگر به بند خود بازنگشت و با پیگیری خانوده وی متوجه شدند او را به دادگاه نزد محمدیاری نیز نبرده اند و تاکنون هیچ خبری از مکان منتقل شده و سلامتی وی در اختیار نیست.”

بهنام ایرانی در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه را در بازداشت به سر برد تا اینکه به قید وثیقه از زندان آزاد شد.

در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود.

مأمورین امنیتی پس از آن در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج هجوم برده و با بدرفتاری و ضرب و شتم وی را بازداشت نمودند.

اینبار در دادگاه بهنام ایرانی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمودند و به همین دلیل ۵ سال حبس تعلیقی قبلی وی نیز به مورد اجرا در آمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید