خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳, 24th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۴/۰۴ ساعت ۰:۰۵:۲۲

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بهنام ایرانی به زندان ندامتگاه کرج بازگشت

بهنام ایرانی به زندان ندامتگاه کرج بازگشت

خبرگزاری هرانا – بهنام ایرانی، کشیش نوکیش مسیحی که از ۱۶ روز پیش به مکان نامعلومی انتقال شده بود به زندان ندامتگاه مرکزی کرج بازگشت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ایرانی روز یک‌شنبه ۱۸ خرداد ماه از سالن ۷ زندان ندامتگاه مرکزی کرج به مکان نامعلومی منتقل شد.

وی روز گذشته دوشنه ۲ تیر ماه به زندان ندامتگاه مرکزی کرج بازگردانده شد و پس از گذراندن یک شب در قزنطینه این زندان طی روز سه‌شنبه به سالن قبلی خود (سالن ۷) بازگشت.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “بهنام ایرانی را در این مدت به بازداشتگاه اطلاعات استان البرز منتقل کردند، وی در این مدت دست‌کم ۲۰ ساعت بازجویی شد و همچنین تهدید شد که اگر به فعالیتهای خود در زندان ادامه دهد محکومیت مجدد برایش در پی خواهد داشت.”

بهنام ایرانی در سال ۱۳۸۵ بخاطر فعالیت‌های کلیسایی‌اش به اتهام برگزاری مراسم دعا و پرستش در خانه و بشارت دادن افراد دستگیر و چندین ماه را در بازداشت به سر برد تا اینکه به قید وثیقه از زندان آزاد شد.

در ۴ اسفند ماه ۱۳۸۶، شعبه ۳۰ دادگاه تجدید نظر تهران، وی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس تعلیقی محکوم نمود.

مأمورین امنیتی پس از آن در ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ به منزل ایشان در کرج هجوم برده و با بدرفتاری و ضرب و شتم وی را بازداشت نمودند.

اینبار در دادگاه بهنام ایرانی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمودند و به همین دلیل ۵ سال حبس تعلیقی قبلی وی نیز به مورد اجرا در آمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید