خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بهنام ابراهیم‌زاده همچنان در بند ۲۰۹ اوین بسر می‌برد

بهنام ابراهیم‌زاده همچنان در بند ۲۰۹ اوین بسر می‌برد

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری زندانی در زندان اوین پس از گذشت ۱۴ روز همچنان در بند ۲۰۹ نگهداری می‌شود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم‌زاده عصر شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ابتدا از سوی مقامات قضایی به دادسرای شهید مقدس زندان اوین احضار و پس از آن به سلول انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد.

یکی از نزدیکان وی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: «بهنام دو روز پس از بازگشت از سلول انفرادی بند ۲۴۰ به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در این مدت تنها یکبار با خانه تماس کوتاهی داشت…»

وی در ادامه تصریح کرد: «ما اطلاعی نداریم که وی اکنون در سلول انفرادی نگهداری می‌شود و یا عمومی.»

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری که از سوی دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است و در حال سپری نمودن چهارمین سال بازداشت خود است اواخر هفته گذشته به همراه ۹ تن دیگر از اسیب دیدگان پنج‌شنبه سیاه بند ۳۵۰ پس از تحمل قریب به ۱۵ روز انفرادی از بند ۲۴۰ به بند عمومی زندان اوین بازگشته بود.

بهنام ابراهیم‌زاده در تاریخ ۲۲ خرداد ۸۹ توسط ماموران امنیتی دستگیر شد و در دادگاه انقلاب ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم و حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید