خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۲, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۲۲ ساعت ۰:۴۸:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  بازگشت امان الله مستقیم از مرخصی درمانی

بازگشت امان الله مستقیم از مرخصی درمانی

خبرگزاری هرانا – امان الله مستقیم از همکاران موسسه علمی بهاییان، در پی عدم تمدید مرخصی درمانی‌اش به زندان رجایی شهر کرج بازگشت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امان الله مستقیم طی روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه پس از گذشت ۷ روز از مرخصی درمانی‌اش و در پی عدم تمدید آن از سوی مسئولین به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج بازگشت.

وی که از یک ماه گذشته در مراکز درمانی خارج از زندان بسر برده بود، برای مدت ۷ روز به مرخصی درمانی اعزام شد و بدون اینکه تغییری در وضعیت جسمانی‌اش پدید آمده باشد مرخصی درمانی‌اش به پایان رسید و مسئولین حاضر به ادامه مرخصی وی نشدند.

امان الله مستقیم از مشکلات حاد قلبی رنج می‌برد و پزشکان وضعیت وی را وخیم ارزیابی کرده‌اند.

این زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر کرج پیش‌تر نیز از سوی پزشکی قانونی حکم عدم تحمل کیفر دریافت کرده بود ولی با آزادی وی موافقت نشد.

یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «امان الله مستقیم دچار گرفتگی شدید رگهای قلبی شده و پزشکان می‌گویند هیچ اقدامی نمی‌توان برای وی انجام داد و به همین دلیل ادامه نگهداری وی در زندان بسیار خطرناک است.»

این شهروند بهایی ساکن شیراز، جهت گذراندن دوران محکومیت ۵ سالهٔ خود از سوی مسئولان امنیتی احضار و بازداشت شده است.

لازم به یادآوری‌ست که موسسهٔ علمی بهائیان ایران در سال ۱۳۶۶، چند سال پس از انقلاب فرهنگی در ایران که اخراج دانشجویان بهایی و دگراندیشان سیاسی از دانشگاه‌های کشور را در پی داشت، تاسیس شد. هدف این آموزشگاه، ادامه تحصیل دانشجویان بهایی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید