خبرگزاری هرانا
امروز سه‌شنبه 29 آوریل 2014, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2014/04/29 ساعت 17:28:34

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت یکی از فعالین مذهبی اهل سنت در اهواز

بازداشت یکی از فعالین مذهبی اهل سنت در اهواز

خبرگزاری هرانا – شکرالله صخراوی معروف به شاکر متولد ١٣۵٠ از اهالی کوی گلستان شهر اهواز، متأهل، دارای دو فرزند، بدلیل فعالیتهای مذهبی مدتی پیش توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت و هم اکنون در بازداشتگاه اطلاعات بسر می‌برد.

یکی از بستگان «صخراوی» به گزارشگر هرانا گفت: «نیروهای اطلاعاتی در حین دستگیری شکرالله، کامپیو‌تر وی و چندین کتاب او را با خود بردند. این فعال اهل سنت تقریبا ١۵ روز در بازداشتگاه اطلاعات بسر می‌برد اما خانواده او از علت دستگیری اطلاعی ندارند.»

مقامات امنیتی و قضایی در اهواز جهت جلوگیری از موج گرایش به مذهب اهل سنت، به بازداشتهای مستمر، زندان و تبعید این فعالان روی آورده امری که باعث شد مسوؤلین در اهواز را وادار کند که از مبلغین و روحانیون خارج از منطقه استفاده کنند.

در هفتم اردیبهشت حجت الاسلام والمسلمین احسان فرد آقایی مسئول امور مبلغین و روحانیون تبلیغات اسلامی در اهواز در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با راه اندازی سامانه جامع اعزام مبلغین گفت: گسترش کمّی و کیفی عرصه‌های تبلیغ در سطح کشور و لزوم مدیریت جامع و سازماندهی دقیق و هدفمند در خصوص اعزام روحانیون به مناطق مورد هجمه فرهنگی، از جمله ضرورت‌های راه اندازی این سامانه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید