خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت سه نوکیش مسیحی در انزلی

بازداشت سه نوکیش مسیحی در انزلی

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی صبح روزجاری سه نوکیش مسیحی از اعضای گروه موسوم به «کلیسای ایران» را در شهر انزلی بازداشت کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سید علیرضا علی‌حق‌نژاد معروف به «ماتیاس» از نوکیشان مسیحی شهر انزلی، صبح روز جاری بازداشت شد.

«ماتیاس» کشیش «کلیسای ایران» است که به همراه «محمد روغنگیر» معروف به «وحید» و «سروش سرایی» که از اعضای همین کلیسا در شیراز می‌باشند، ساعت ٩ صبح روز شنبه ١۴ تیر ماه در منزل شخصی «ماتیاس» در شهر انزلی توسط نیروهای امنیتی وابسته به وزارت اطلاعات بازداشت شده‌اند.

گفتنی است ماموران امنیتی هنگام بازداشت اعضای این کلیسا، جزوات و کتب آموزشی و نیز کتابهای مقدس و کامپیو‌تر شخصی متعلق به «ماتیاس» را نیز با خود برده‌اند.

گفتنی است، پیش‌تر «یوسف ندرخانی» از اعضای کلیسا ایران، به اعدام محکوم شده بود که با پیگیری نهادهای حقوق بشری اعدام وی لغو و از زندان آزاد شد.

لازم به ذکر است که «بهنام ایرانی» دیگر عضو این کلیسا که محکومیت خود را در زندان قزل حصار سپری می‌کند، ماه گذشته علیرغم وضعیت وخیم جسمانی، به مدت ٢ هفته به مکانی نامعلوم منتقل شده بود. نامبرده از کلیه حقوق یک زندانی از جمله مرخصی محروم می‌باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید