خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  ایران عضو هیئت مدیره سازمان جهانی کار باقی ماند

ایران عضو هیئت مدیره سازمان جهانی کار باقی ماند

خبرگزاری هرانا – قائم مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل گفت: ایران برای دومین بار عضو اصلی هیئت مدیره سازمان بین‌ المللی کار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی حسینی با اشاره به اینکه ایران برای دومین بار به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره سازمان بین‌ المللی کار انتخاب شده است گفت: بر اساس قرارداد همکاری از این پس ایران از آموزش نیروهای تخصصی و کارشناسی ILO استفاده می‌‌کند.

قائم مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با رأی قاطع اعضای سازمان بین المللی کار برای دومین بار به عنوان عضور اصلی هیئت مدیره این سازمان پذیرفته شد.

وی ادامه داد: این انتخابات از جانب گروه آسیا و اقیانوسیه مورد حمایت قرار گرفت و در رأی گیری کنفرانس که روز ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ در مقر سازمان بین المللی کار در ژنو صورت گرفت با رأی قاطع اعضا به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره انتخاب شد.

حسینی بیان کرد: این موضوع از این جهت اهمیت دارد که جمهوری اسلامی ایران در ۳ سال گذشته نیز عضو هیئت مدیره بوده و می‌بایست کرسی خود را ترک می‌کرد، اما با پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی که در چند ماه گذشته صورت گرفت زمینه انتخاب دوباره کشورمان به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره برای سه سال دیگر فراهم شد.

این مقام مسئول در وزارت کار گفت: با توجه به اختیار هیئت مدیره به عنوان نهاد اصلی تصمیم گیری در سازمان بین المللی کار و از جمله نقش نظارتی این سازمان در رابطه با اجرای مقاوله نامه‌های بنیادین حضور کشورمان در جمع هیئت مدیره از اهمیت زیادی برخوردار است و در جهت‌ دهی‌ها و تصمیمات سازمان بین المللی کار تأثیرگذار است.

حسینی همچنین با اشاره به دیدار اخیر هیئت عالیرتبه سازمان بین المللی کار از جمهوری اسلامی ایران و نیز تشکیل نشست مشترک سلامت و بهداشت کار در تهران که سازمان بین المللی کار حضور موثری در آن داشت افزود: جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی کار نقش مهمی دارد و همکاری‌های گسترده‌ای را با این سازمان دارد.

وی ادامه داد: اجلاس سالانه این سازمان در حال حاضر در جریان است و هیئت ۳ جانبه ایران متشکل از نمایندگان دولت، کارگران و کارفرمایان در این اجلاس حضور دارند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز هفته آینده در بخش نشست عالیرتبه این سازمان شرکت می‌کند.

قائم مقام وزیر کار در امور بین الملل افزود: ربیعی در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی کنفرانس با مدیرکل سازمان و تعدادی از وزرای کار کشورهای شرکت کننده ملاقات خواهد کرد و قرارداد همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشور برزیل در حوزه همکاری‌های اجتماعی و انتقال تجربیات در زمینه کارآفرینی و اشتغال به امضا خواهد رسید.

حسینی از امضای قرارداد همکاری با بخش اموزش سازمان بین المللی کار خبر داد و گفت: براین اساس جمهوری اسلامی ایران از امکانات سازمان در آموزش نیروهای تخصصی و کارشناسی خود در حیطه بازار کار و کارآفرینی و نیز ارتقاء استانداردهای کار استفاده خواهد کرد. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران ریاست گروه دولت و نیز گروه کشورهای عضو جنبش عدم این سازمان را برعهده دارد و علاوه بر ریاست جلسات این گروه‌ها مواضع گروه جنبش عدم تعهد را در کنفرانس مطرح خواهد کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید