خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۳, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۱/۱۴ ساعت ۱۲:۲۸:۰۱

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای آرش محمدی در حمایت از شاهرخ زمانی

اعتصاب غذای آرش محمدی در حمایت از شاهرخ زمانی

خبرگزاری هرانا – آرش محمدی، فعال دانش‌جویی چپ محبوس در زندان مرکزی تبریز، از صبح امروز ضمن اعلام اعتصاب غذا، حمایت خود را از خواسته‌ی شاهرخ زمانی مبنی بر بازگشت به بند سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج ابراز کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش محمدی، فعال دانش‌جویی که هم‌اکنون محکومیت یک ساله‌ی خود را در زندان مرکزی تبریز می‌گذراند، از صبح امروز ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۳ به مدت ۵ روز اعلام اعتصاب غذا کرده است.

گفتنی است، شاهرخ زمانی عضو زندانی هیئت مدیره‌ی کمیته‌ی پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیئت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان از روز ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۲ و در پی تبعید به زندان قزلحصار کرج دست به اعتصاب غذا زده است.

لازم به یادآوری ست، آرش محمدی آخرین بار توسط شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی که پیش‌تر نیز به تحمل ۱ سال حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۹۱ با آزادی مشروط از زندان تبریز آزاد شده بود، بایستی ۶ ماه حبس تعلیق شده را نیز تحمل نماید و بدین ترتیب ۱ سال را در زندان خواهد گذراند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید