خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۲, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۱۱/۱۷ ساعت ۱۵:۳۱:۳۵

    خانه  > کارگران  >  آخرین کارگر بازداشت شده معدن چادرملو آزاد شد

آخرین کارگر بازداشت شده معدن چادرملو آزاد شد

خبرگزاری هرانا – «بهرام حسنی‌نژاد»، دبیر انجمن صنفی کارگران پیمانکاری معدن چادرملو و آخرین کارگر بازداشت‌شده شاغل در این معدن عصر روز گذشته با قرار کفالت آزاد شد.

«محسن غنی‌زاده» از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارگران چادرملو با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: آقای حسنی‌نژاد، آخرین کارگر بازداشت شده معدن چادرملو بود که ساعت ۱۶ روز گذشته آزاد شد.

وی یادآور شد: سه شنبه هفته گذشته ۲۸ کارگر این معدن با شکایت کارفرما به اتهام اخلال در نظم عمومی بازداشت شده بودند که پیش‌تر ۲۷ نفر از آن‌ها در عصر روز ۱۴ بهمن آزاد شدند.

این فعال صنفی همچنین با یادآوری اینکه پیش از این هیات تشخیص اداره کار اردکان حکم اخراج آقای حسنی‌نژاد را تایید کرده بود، گفت: آقای حسنی‌نژاد طبق قانون نسبت به رای صادره اعتراض کرده و در حال حاضر منتظر هستیم تا جلسه هیات حل اختلاف تشکیل شود.

وی گفت: در حال حاضر کارگران بازداشت‌شده معدن چادرملو برای پیگیری این پرونده وکیل حقوقی اختیار کرده‌اند.

به گفته غنی‌زاده، قراربود صبح امروز کمسیون کارگری فرمانداری ادکان برای رسیدگی به مشکلات صنفی کارگران معدن چادرملو تشکیل جلسه بدهد که با تعطیلی ناشی‌از بارش برف برگزاری این جلسه به زمان دیگری موکول شد.

یادآور می‌شود که ۸۰۰ کارگران معدن چادرملو که در استخدام شرکت پیمانکاری آسفالت توس هستند از ششم آذرماه سال جاری در اعتراض به نحوه محاسبه حق بیمه خود و نیز اخراج پیش از اتمام قرارداد آقای بهرام حسنی‌نژاد بصورت محدود دست به اقدامات اعتراضی صنفی زده‌ بودند.

این اقدام صنفی اعتراضی در ‌‌نهایت به دلیل خودداری کارفرما و پیمانکار معدن از قبول درخواست کارگران و نیز بی‌نتجیه ماندن جلسات مذاکره‌ای که چند بار با حضور مسئولان استانی برگزار شد طی ماه‌های گذشته گسترش یافته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید