خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع بیش از هزار کارگر کارخانه پلی‌اکریل برای چهارمین بار در یک هفته

تجمع بیش از هزار کارگر کارخانه پلی‌اکریل برای چهارمین بار در یک هفته

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه، بیش از هزار نفر از کارگران کارخانه پلی‌اکریل شهرستان مبارکه استان اصفهان، تولیدکننده انواع نخ و الیاف در ایران، برای چهارمین بار در طی یک هفته اخیر در اعتراض به واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این کارخانه تجمع کردند.

به‌گزارش ایلنا، این کارگران از پروژه جداسازی شرکت‌های وابسته و انتقال قرارداد‌ها به شرکت‌های اقماری نگران هستند و معتقدند مسئولان واکنش مناسبی به اعتراض‌های یک هفته اخیر آنان نشان نداده‌اند.

 

بنا به این گزارش مهندسان این کارخانه نیز امروز به تجمع اعتراضی کارگران پیوستند.

یکی از نمایندگان کارگران، استعفای مدیران را یکی از مطالبات اصلی کارگران عنوان کرد و گفت: “آینده شغلی و معیشت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کارگر پلی‌اکریل به تصمیماتی بستگی دارد که در حیطه مسئولیت مدیران است اما کارگران به تجربه دریافته‌اند مدیران فعلی شایستگی چنین مسئولیتی را ندارند.”

به‌گفته وی با وجود اعتراض صنفی کارگران، تولید در این کارخانه متوقف نشده است.

در تجمع امروز مسئولان اداری و انتظامی شهرستان مبارکه استان اصفهان با حضور در تجمع کارگران ضمن شنیدن نگرانی‌ها و دلایل اعتراض آنان، قول رسیدگی به مطالبات آنان را دادند.

آن‌ها ضمن تضمین امینت شغلی و صنفی کارگران وعده داده‌اند که تا ۲۰ روز آینده شورای منحل شده کارخانه را بازگشایی خواهند کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید