خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ نگرانی زندانیان اهل سنت از تصمیمات اخیر مسئولین

هرانا؛ نگرانی زندانیان اهل سنت از تصمیمات اخیر مسئولین

خبرگزاری هرانا – مسئولین قضایی در حال اتخاذ تصمیمات سرنوشت سازی برای زندانیان عقیدتی- سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج بوده و این موضوع سبب نگرانی ایشان و خانواده‌هایشان شده است.

یکی منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “طی روز گذشته دو تن از زندانیان اهل سنت که حبس‌های کمی داشتند آزاد شدند و طی یک ماه گذشته نیز ۲۰ تن از دانشجویان زندانی اهل سنت تبرئه و آزاد شدند. ولی این برخورد بخاطر این است که مسئولین می‌خواهند سالن ۱۰ را به کل تخلیه کنند و زندانیان اعدامی و حبس سنگین را نیز به مکان‌های دیگری منتقل نمایند. تا ارتباط ایشان با خارج از زندان را قطع نمایند.”

وی در ادامه گفت: “امروز سید علیرضا آوایی، رئیس کل دادگستری استان تهران به خانواده برخی از زندانیان اهل سنت گفت: تا یک هفته دیگر تصمیم ما در مورد اعدامیهای اهل سنت به شما اعلام می‌شود. آوایی همچنین گفت: کاوه (خالد) ویسی، مختار رحیمی، کاوه شریفی، شهرام احمدی، بهروز شاه‌نظری و طالب ملکی درانفرادیهای اوین بسر می‌برند و کماکان ممنوع الملاقات وممنوع التلفن می‌باشند. وی به خانواده‌ها گفته است: آرش شریفی درزندان کاشان است.”

این منبع در ادامه گفت: “تا کنون مسئولین اطلاعات ضد و نقیضی در مورد این ۷ زندانی محکوم به اعدام اهل سنت به خانواده‌ها داده‌اند ولی هیچ کدام از این زندانیان تا این لحظه موفق به تماس با خانواده‌های خود نشده‌اند. برخی نهادها مانند اطلاعات سنندج حتی اقدام به تهدید خانواده ها کرده و به ایشان توهین کرده اند.”

وی در پایان خاطر نشان کرد: “مشکل دیگر زندانیان اهل سنت ایران این است که مسئولین با اجازه مرخصی ایشان موافقت نمی‌کنند و عملا از این حق محروم می‌باشند. در آخرین مورد از این کارشکنی مسئولین با در خواست مرخصی جمال سلیمانی که چهار سال از یازده سال حبس خود را سپری نموده برای بار دوم مخالفت کردند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید